Inwestycja nad Płonią

03.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczęła się budowa pierwszych domów nad Płonią wzdłuż ulicy Koszarowej.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże ruszyło z budową pierwszych dwóch z dziesięciu bloków. Będą to bloki na wynajem ze stawką czynszu komunalnego.

Budowa wywołała spore kontrowersje, gdyż najpierw wycięto kilka pięknych i zdrowych kasztanowców. To sprawiło, że do miejscowej Rady Osiedla wpłynęły skagi od oburzonych mieszkańców, którzy wskazują, że w Dąbiu jest kilka niezasiedlonych nowych bloków, a tu rozpoczęto budowę wchodząc wręcz do parku.

Sprawę wyjaśniała miejscowa Rada Osiedla i po pierwsze, puste nowe bloki są własnością deweloperów, którzy oferują mieszkania za konkretną cenę za metr kwadratowy. Po drugie, TBS uzyskał pozwolenie na budowę już w 2009 roku lecz brak środków wstrzymał budowę aż do tej pory. Nikt nie przeczy, że mieszkania komunalne są potrzebne, a o przeznaczeniu tego terenu pod budowę miasto zadecydowało lata temu.

Łącznie Nad Płonią – bo tak się nazywa osiedle, będzie 120 mieszkań w dwupiętrowych blokach. Budowa dwóch pierwszych ma się zakończyć w listopadzie przyszłego roku i w przyszłym roku ma ruszyć budowa trzeciego. Cała inwestycja ma się zakończyć do 2020 roku. Budowę prowadzi TBS Prawobrzeże, ale mieszkaniami będzie dysponować miasto.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.