Inaguracja roku szkolnego 2014/15

01.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wakacje dobiegły końca. Dziś, w Szkole Podstawowej nr 74 im. Stanisława Grońskiego, odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2014/2015. W jej trakcie, wręczone zostały nagrody dla placówek, które w najlepszy sposób wykorzystują szczeciński Portal Edukacyjny.

W uroczystości, udział wzięli między innymi: przedstawiciele władz miasta, władz kościelnych oraz pracownicy szczecińskich placówek oświatowych. Wśród zaproszonych gości znalazł się również prezydent Szczecina - Piotr Krzystek.

-Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę wam samych sukcesów edukacyjnych oraz osiągnięcia zamierzonych celów - powiedział prezydent.

W trakcie inauguracji roku szkolnego, zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla placówek, które w najlepszy i najbardziej efektywny sposób wykorzystują trzy projekty: Portal Edukacyjny, Portal Bezpieczni Razem oraz Infrastrukturę Społeczeństwa Informacyjnego. Wyboru dokonano w oparciu o dane, które ukazują, kto i jak często korzysta z tych narzędzi. Dodatkowymi elementami, które również brano pod uwagę były: aktywność szkoły w warstwie społecznościowej, liczba założonych kont, liczba logowań do Portalu Edukacyjnego oraz stopień wykorzystania darmowych stref WiFi w szkołach.

Co ważne, do akcji włączyły się szczecińskie firmy informatyczne, które ufundowały nagrody: Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny, Unizeto Technologies
oraz IT Serwis. Nagrody, w postaci nowego sprzętu komputerowego, trafiły do dziewięciu szczecińskich szkół: SP nr 1, SP nr 7, SP nr 10, Gim nr 9, Gim nr 12, Gim nr 20, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 oraz do  VI Liceum Ogólnokształcącego.

Portal Edukacyjny, Portal Bezpieczni Razem oraz Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego, to trzy projekty, które między innymi ułatwiły komunikację pomiędzy rodzicami i placówkami oświatowymi. Dzięki nim, prawie 40 000 szczecinian, jest na bieżąco informowanych o postępach swoich dzieci, a także ma możliwość skontaktowania się z nauczycielem za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tej grupie znajdują się również uczniowie, którzy mają dostęp do materiałów do nauki,
a także nauczyciele, którym wprowadzone rozwiązania niewątpliwie ułatwiły pracę.

Na zakończenie miejskiej inauguracji roku szkolnego, przed wszystkimi zgromadzonymi w auli Szkoły Podstawowej nr 74, wystąpili młodzi mieszkańcy Szczecina. Uroczystości, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 74, poprzedziła Msza Święta odprawiona w intencji szczecińskiej oświaty.

Dnia 1 września br. w ogólnodostępnych szkołach publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin naukę rozpoczęło 40 826 uczniów (w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym więcej o 719) w tym:
-19 571 w kl. I - VI szkół podstawowych (w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym - więcej o 1 484)
-8 807 w gimnazjach (mniej o 226)
12 448  w szkołach ponadgimnazjalnych (mniej o 539) w tym ok. 3 422 maturzystów.

Liczba dzieci w przedszkolach:  7 200 w tym 40 w przedszkolu specjalnym ( 22 wolne miejsca)
Dodatkowo w 5 szkołach podstawowych zaplanowano 275 miejsc dla dzieci 3 i 4-letnich.

Po raz pierwszy:
- w klasach pierwszych ogólnodostępnych publicznych szkół podstawowych naukę rozpoczęło 4 432 uczniów w tym 1906 sześciolatków
- w oddziałach przedszkolnych dla 5 i 6-latków -  2 689 w tym 1 268 dzieci 5 letnich.

Na zdjęciu uroczyste otwarcie modułów przedszkolnych przy SP nr 7, gdzie dyrektoruje pani Tersa Kalina mieszkanka Prawobrzeża.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.