Hej kolęda, kolęda!

13.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszędzie roznosił się aromat piernikowego ciasta i kawy, a odświętnie ubrane dzieci i młodzież zapowiadali wydarzenie.

Był nim kolejny już, doroczny Kiermasz Bożonoradzeniowy. Oprócz możliwości spożycia pysznego ciasta i kawy, przybyli mogli też nabyć najróżniejsze stroiki, pocztówki świąteczne i gotowe opakowania na prezenty, które młodzież wykonała samodzielnie. Tak ZS nr 7 w Kluczu wprowadza w atmosferę Bożego narodzenia.
 
- To już tradycja, że przed świętami w naszym Zespole Szkół odbywa się taki kiermasz – mówi Ewa Siekierzycka nauczyciel i dobry duch wydarzenia. – Cały dochód przeznaczony jest na działalność miejscowego Koła Przyjaciół Dzieci TPD – dodaje pani Ewa. Tym samym pieniądze zostawione przez naszych dzieci i ich rodziców trafiają do naszych dzieci będących w potrzebie. Młodzież i rodzice z zainteresowaniem przeglądali szkolne kroniki, które wyłożono na stolikach. Niektórzy na zdjęciach sprzed wielu lat odnajdowali siebie i pokazywali młodemu pokoleniu. Zapach pierników to wspólne dzieło dzieci i rodziców, którzy razem wypiekali różne piernikowe cudeńka.   
 
Kiermaszowi towarzyszył koncert kolęd i piosenek świątecznych. Zanim to nastąpiło, pani Kamila Bojanowska dyrektor szkoły złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczno – noworoczne. – Niech ciepło tych świąt wsparte miłością najbliższych będzie udziałem każdej i każdego z was – mówiła pani dyrektor. Koncert rozpoczął pokaz Szkoły Tańca państwa Grycmacherów, którzy zaledwie od października prowadzą zajęcia dla chętnych. To, z jakim zaangażowaniem najmłodsze dzieci zatańczyły poleczkę i cha cha cha mogli się przekonać tylko ci, którzy to widzieli i cieszyli się wraz z dziećmi na miejscu. Nastepnie zespoły klasowe odśpiewały kolędy i piosenki świąteczne. Niektóre kolędy obecni na widowni wykonywali razem z młodymi artystami, bo radosny przekaz jakie niosą udziela się każdemu. Naszą uwagę zwróciła też wręcz bajkowa dekoracja sali gdzie odbył się koncert kolęd.
 
Zespół Szkół nr 7 już nie raz pokazał jak wielką atencją otacza potrzebujących. Nie tak dawno, bo przy okazji Dnia Nauczyciela pisaliśmy, że nauczyciele zrezygnowali z przyjmowania kwiatów i poprosili by pieniądze zostały przekazane na Fundację Kasisi. Teraz przy okazji Kiermaszu świątecznego dochód jest kierowany na potrzeby miejscowych dzieci. Gratulujemy szczodrości i zawsze udanych imprez. Młodym ludziom gratulujemy odwagi w prezentowaniu własnych osiągnięć, a ich opiekunom cierpliwości w przygotowaniu do występów.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook