Gra o wszystko

09.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Reżyserski debiut Aarona Sorkina, znanego amerykańskiego scenarzysty, to oparta na faktach opowieść o niezwykłej kobiecie, którą media nazwały „księżniczką nielegalnego hazardu”.

Molly Bloom (Jessica Chastain) to była narciarka, która z powodu wypadku musiała przerwać karierę sportową, ale nauczona przez ojca ciężkiej pracy i determinacji, szybko znalazła sobie nowa dziedzinę, w której mogła pokonać wszystkich i być najlepsza. Padło na hazard, a konkretnie na grę w pokera. Z początku Molly tylko pomagała szefowi w organizacji towarzyskich spotkań przy kartach, ale potem już sama zajęła się zapraszaniem gwiazd kina, sportowców, biznesmenów, a nawet członków rosyjskiej mafii, do nie do końca legalnej gry o naprawdę wysokie stawki. Ogromne zarobki panny Bloom, ale przede wszystkim udział rosyjskich mafiozów i skargi byłych klientów, ściągnęły na nią uwagę FBI i doprowadziły do aresztowania naszej bohaterki. Jej zmagania z prawem są główną osią fabularną przebojowego filmu Sorkina, której fragmenty przeplatają się z retrospekcjami z początków kariery Molly, budującej od podstaw swoje imperium hazardu.

„Gra o wszystko” to ciekawe spojrzenie na sytuację kobiety trafiającej do całkowicie męskiego świata gier hazardowych (w którym kobiety są tylko kelnerkami lub ozdobami) i zmuszonej do przestrzegania narzuconych przez mężczyzn reguł. Choć jednak sceny w nielegalnym kasynie Molly mogły być naprawdę sensacyjne, najbardziej widowiskowe są te fragmenty filmu, w których jest już po wszystkim, a nasza bohaterka wypowiada epickie monologi w obronie swojej decyzji do zachowania anonimowości klientów, korzystających z jej usług. Jessica Chastain, wspomagana przez grającego jej prawnika Idrisa Elbę, pokazuje pełnię swojego talentu, budując portret wyjątkowo inteligentnej i obdarzonej niezwykle silnym charakterem bohaterki. Aż trudno uwierzyć, że te hollywoodzkie sceny napisało samo życie, a Molly Bloom istnieje naprawdę.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.