Głazy kierunkowskazy

16.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Pierwsze dziewięć

Już na początku mają 2013 roku, w Puszczy Bukowej, pojawiły się tak zwane „Głazy kierunkowskazy”. Stanęło ich dziesięć, z planowanych pięćdziesięciu.

Inicjatywa oznakowania Puszczy Bukowej wypłynęła od Mariusza Szałkowskiego. Przedstawił on swój pomysł w Urzędzie Miasta. Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele gminy Stare Czarnowo i Gryfina, Urzędu Miasta Szczecin, Nadleśnictwa Gryfino, Klubu Kniejołaza oraz znakarzami i miłośnikami puszczy, miało na celu zaaprobowanie ukazanego projektu. Pierwsza propozycja zakładała postawienie tablic, jednak inicjatywa Klubu Kniejołaza okazała się tą lepszą.

O ile prace nad projektem nie zajęły dużo czasu, to o wiele więcej zabrało kolekcjonowanie funduszy na jego wykonanie. Nadleśnictwo postanowiło pomóc wszystko zaangażowanym w prace i sfinansowało postawienie pierwszych dziesięciu kamieni. Już przed długim majowym weekendem   w Puszczy Bukowej stanęły pierwsze drogowskazy. Znacznie ułatwiają one poruszanie się w terenie, gdyż turysta wie na jakiej drodze się znajduje i jak daleko jest od celu.

Już po postawieniu wszystkich, pięćdziesięciu tablic zostanie zorganizowany rajd szlakiem nowych drogowskazów organizowany przez Klub Kniejołaza.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Pierwsze dziewięć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook