Gdzie na Majówkę?

30.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Polana Słoneczna nad jeziorem Szmaragdowym l fot. www.bukowa.szczecin.pl

Przed nami długi, majowy weekend. Dla tych, którzy postanowili ten czas spędzić w Szczecinie przygotowano specjalne polany wypoczynkowe.

Jeden z najdłuższych weekendów w roku zbliża się wielkimi krokami. Pogoda, która nie rozpieszczała nas tej wiosny tym razem spojrzy na nas łaskawym okiem. Zapowiadają się bowiem dwa słoneczne dni. Jedynie w piątek, według synoptyków, może lekko padać.

W Szczecinie znajduje się ponad 20 polan wypoczynkowych, w tym wiele z nich na Prawobrzeżu. Szczególnie oblegane są dwie nad jeziorem Szmaragdowym, w Parku Leśnym Klęskowo czy przy ulicy Tczewskiej nad rzeką Płonią. Wszystkie te miejsca są dostosowane do rozpalania ognisk. Pamiętajmy jednak, aby robić to tylko w wyznaczonych punktach. Grill rozpalić można już wszędzie, bez wchodzenia z nim na teren lasu. Na części polan, na dobre rozpoczęcie długiego weekendu zwiezione będzie drewno z przeznaczeniem na rozpałkę. Dozwolona jest jednocześnie zbiórka np. gałęzi, ale zabrania się jakiejkolwiek wycinki.

Polany są na bieżąco remontowane. Naprawiona została między innymi ta znajdująca się w Zdrojach. Wszystkie są ogólnodostępne, nie obowiązują żadne zapisy.

 

Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Polana Słoneczna nad jeziorem Szmaragdowym l fot. www.bukowa.szczecin.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.