Fiskus czeka

18.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mamy czas do 2 maja by rozliczyć się ze skarbówką z dochodów i podatków za miniony rok.

Jednak urzędnicy zachęcają by nie czekać do ostatniej chwili, zwłaszcza gdy podatnik ma nadpłatę podatku i oczekuje jego zwrotu. W miniony weekend bardzo wiele osób skorzystało z pomocy urzędników karbówki którzy p[omagali złożyć zeznania podatkowe w galeriach handlowych.
 
Jak poinformował Maciej Koniuszewski specjalista Trzecie Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji w Izbie Skarbowej w Szczecinie, w trakcie akcji w galeriach handlowych złozono aż 10 tysięcy zeznań podatkowych. – Akcja była prowadzona w 55 miastach w Polsce w 67 galeriach handlowych. Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych dyżury pełnili eksperci z urzędów skarbowych, którzy udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Eksperci wyjaśniali także m. in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Osoby, które rozliczyły się w galerii handlowej otrzymały także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania – dodał pan Maciej Koniuszewski.
 
Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą zadawać pytania w aplikacji na stronie www.szybkipit.pl  ( http://www.szybkipit.pl/no-cache/zadaj-pytanie ). Eksperci Krajowej Informacji Podatkowej czekają na pytania.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.