Filia MOK w willi

23.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jest decyzja o przyszłości willi Gruneberga w Zdrojach.

Jak poinformował Piotr Krzystek prezydent Szczecina, w przygotowywanej do przesunięcia willi będzie się mieścić filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu. – Mamy sygnały od rady osiedla i mieszkańców Zdrojów, że w tym miejscu brakuje miejsca do spotkań, do uprawiania kultury, miejsca dla dzieci i młodzieży zainteresowanych działaniami kulturalnymi – dodał prezydent. Syąd taka decyzja.

Właśnie z tych powodów podjęto decyzję by w willi umieścić filię MOK. Przyszły ośrodek ma być wyraźnie sprofilowany na działalność skierowaną do najmłodszych i młodzieży. W przyszłości willa ma się stać miejscem zajęć plastycznych, muzycznych i teatralnych. Jednym słowem będą tu w przyszłości zajęcia dla wszystkich zainteresowanych.

Tym samym na Prawobrzeżu przybędzie kolejny ośrodek działań kulturalnych. Zdroje od dawan cierpią na niedostatek takich instytucji, co szczególnie daje się odczuć po zlikwidowaniu kina i filii biblioteki. Takie przeznaczenie willi Gruneberga ma swoje uzasadnienie, gdyż w Zdrojach jest wiele szkół i nie ma obawy o brak chętnych na zajęcia. Pomysł by nowy ośrodek kultury stał się filią już istniejącego, pozwoli uniknąć uciążliwych procedur administracyjnych jak i organizacji całej związanej z tym otoczki, czyli etaty, instruktorzy itd. Na razie nie jest jeszcze znana dokładna data przesunięcia willi, ale po dokonaniu tej operacji, budynek zostanie poddany gruntowanemu remontowi.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.