Emocje do samego końca.

06.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

5 lutego hala Gimnazjum 9 była świadkiem niezwykłego meczu. Widzowie widzieli zaciętą walkę na siatce pomiędzy klubami UKS Bukowe 29 a UKS Pomorzanie.

Pierwszy set 25:18 wygrali gospodarze wypracowując przewagę już na początku. Kolejny był odpowiedzią UKS Bukowe 29, które wygrało 16:25, a zawdzięczamy to Karolinie Pietrzak, która zanotowała serię pięciu punktów po wyniku 16:20. Po zmianie stron znów na siatce zaczęły zwyciężać Pomarzanki, choć nasza drużyna zacięcie walczyła, by odrobić każdy punkt. Set zakończył się do 20. Można by powiedzieć, że jedna strona była szczęśliwsza, bo czwartą odsłonę UKS Bukowe 29 wygrało 12:25 przede wszystkim dzięki seriom zagrywek. Potem przyszedł czas na tie-break. Od początku było wiadomo, że walka będzie wyrównana – zamiana stron nastąpiła przy wyniku 7:8. Wszystko wyglądało dobrze do momentu gdy wynik z 10:11 przeskoczył na 14:11 i to UKS Pomorzanie miał możliwość zakończenia meczu. Wtedy to właśnie do pola zagrywki powędrowała Helena Skiba, która dała szansę drużynie na walkę punkt za punkt. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną stronę, raz na drugą i obie drużyny mogły krzyczeć „Meczowa”. Na nieszczęście set zakończył się 19:21, a na konto Bukowianek powędrował jeden punkt.

Nasza drużyna poprawiła w tym meczu przyjęcie. W ataku najlepiej prezentowały się Julia Zdyb, która zanotowała czternaście punktów, Karolina Pietrzak i Marta Małolepsza - osiem, Dagmara Kobylińska sześć. Na nowej pozycji środkowej pokazała się Natalia Pawelczyk notująca cztery punkty. MVP naszej drużyny została Agata Kaniewska, która zapisała na swoim koncie aż trzydzieści cztery punkty.
              Najlepsze podsumowanie tego meczu wygłosiła Dagmara Kobylińska, którą pragnę tu zacytować: „Podobały mi się pipe’y Marty, urzekły mnie bloki Kiki (Karolina Pietrzak – od aut.), a końcowa gra była tak emocjonująca, że nie mogę mówić, bo tak głośno kibicowałam”.
                Przypominamy, że już w tę sobotę o godzinie 9:30 na Osiedlu Bukowym, na hali Gimnazjum 29 odbędzie  się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt "Bukowe 29", na który bardzo serdecznie zapraszamy.
Trener: Agnieszka Beyer-Michoń
Zawodniczki: Dagmara Kobylińska (1), Karolina Pietrzak (2, kapitan), Kornelia Łukojć (3), Julia Zdyb (5), Helena Skiba (6), Marta Małolepsza (7), Agata Kaniewska (8), Natalia Pawelczyk (12), Jolanta Dębska (13)
Zdjęcia: Grzegorz Powązka (Fotopan), Kornelia Łukojć