Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie.

04.12.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tradycyjnie jak co roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie Dzień Języków Obcych pod hasłem „It’s good to know language, którego celem nadrzędnym jest promowanie nauki języków obcych, oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim i niemieckim, poprzez śpiewanie piosenek, wystawienie sztuk teatralnych, prezentacje multimedialne.

 Dzień Języków Obcych w tym roku przyjął ciekawą konwencję polegającą na prezentacji wylosowanego wcześniej kraju. Każda z klas 0 –III nie tylko przygotowywała do konkursu piosenkę obcojęzyczną, lecz również gromadziła do prezentacji ciekawe materiały o wylosowanym wcześniej kraju, które mogła wyeksponować w tym dniu na stolikach  kulturoznawczych. Uczniowie mieli okazję udać się w podróż po krajach znajdujących się na wielu kontynentach i poznać ich historię, zabytki i ciekawe miejsca oraz charakterystyczne potrawy kulinarne. Podczas tej podróży poznali w Europie Wielką Brytanię, Irlandię Północną, Niemcy, a potem przemieścili się na odległy kontynent Australii, RPA, Ameryki Północnej. Podróże uczniów urozmaicane były piosenkami w języku angielskim i niemieckim, inscenizacją teatralną w języku angielskim oraz fantastycznymi tańcami różnych krajów. Szczególnie przypadł do gustu uczniom  taniec irlandzki wykonywany przez klasę 2 a, oraz taniec z RPA prezentowany przez klasę 3 c.

         Natomiast klasy IV-VI w Dniu Języków Obcych zmagały się między sobą w różnych konkurencjach sportowych, a następnie w grupach mieli za zadanie przygotować plastyczną prezentację zabytku, ciekawej budowli z wylosowanego kraju. Demonstracja prac w formie plakatów wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi sprawiła, że można się było jednocześnie przenieść w wiele najpiękniejszych miejsc na świecie.
         W SP 59 w Szczecinie z pewnością zawsze aktualne będzie powiedzenie, że „PODRÓŻE  KSZTAŁCĄ!”.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.