Dzień Edukacji

13.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie wszędzie kwiaty, ale wszędzie serdeczne życzenia!

Tak przebiegał Dzień Edukacji Narodowej. Redakcję prawobrzeża.info zaproszono na obchody do ZS nr 7 przy ulicy Rymarskiej.
 
W tej szkole zamiast składkowych pieniędzy na kwiaty, nauczyciele poprosili uczniów by ci złożyli datek na Fundację Kasisi Szymona Hołowni. Pieniądze zostaną przekazane na jedną ze szkół prowadzoną przez polskie siostry zakonne w Zambii. To piękny gest i warty propagowania, gdyż kwiaty są wymownym dowodem uznania i szacunku, ale więdną. Natomiast materialny dar wykorzystany w prowadzeniu placówki na Czarnym Lądzie – choćby sfinansowanie posiłku, jest dowodem wsparcia potrzebujących w odległym zakątku świata. Brawo nauczyciele z ZS nr 7!
 
Uroczystości w Zespole Szkół nr 7 rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły. Następnie odśpiewano hymn narodowy. Pani Kamila Bojanowska dyrektor szkoły, złożyła wszystkim serdeczne życzenia i kilku nauczycielom wręczyła nagrody dyrektorskie. Życzenia popłynęły też od Rady Rodziców, Rady Osiedla Żydowce – Klucz, a także księdza Jarosława Bilickiego z miejscowej parafii.
 
Samorząd Szkolny przeprowadził wśród uczniów ankietę, i to właśnie oni wybrali najbardziej wymagającego, najbardziej sprawiedliwego, najśmieszniejszego i będącego trendy nauczyciela. Wybrano też „dobrego ducha” szkoły. Wszyscy wybrani otrzymali maskotki.
 
Ciekawie wyglądał quiz uczniowie kontra nauczyciele. Nie zawsze odpowiedzi były precyzyjne i jury rozstrzygało o punktacji, ale ważne, że wszyscy dobrze się bawili. Odnotowujemy też wyjątkowy aplauz jaki towarzyszył powitaniu emerytowanych nauczycieli z tej szkoły, a obecnych na uroczystym apelu. Byłego dyrektora pana Bogdana Łazarza powitano wręcz entuzjastycznie.
 
Dla wszystkich nauczycieli w dniu ich święta, oprócz życzeń, mamy też ten piękny bukiet żywych kwiatów!
 
EL  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook