Dzień Białej Laski

02.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Uczestnicy Dnia Białej Laski w klubie

Polski Związek Niewidomych "Koło Prawobrzeże" obchodził w klubie "Dąb" Dzień Białej Laski. Jest to szczególna data dla osób niewidomych i niedowidzących.

Uczestnicy Dnia Białej Laski w klubie

Uczestnicy Dnia Białej Laski w klubie "Dąb"

Tak zwany Dzień Białej Laski (White Cane Safety Day) pojawił się w międzynarodowym kalendarzu 15 października 1964 roku. Jego pomysłodawcą był Kongres Stanów Zjednoczonych a ogłosił go prezydent Lyndon S. Johnson. Wszyscy niewidczący w tym dniu obchodzą swego rodzaju święto i chcą przypomnieć społeczności, że również są jej prawowitymi członkami.

 
Nie inaczej było w klubie "Dąb" na Prawobrzeżu gdzie Polski Związek Niewidomych zorganizował zabawę dla ludzi mających problemy ze wzrokiem. Podczas tej imprezy wszyscy, którzy się na niej pojawili mogli zaprezentować szerokiej publiczości swoje możliwości wokalne oraz bawić się w rytm muzyki. Przewodniczący koła "Prawobrzeże", Pan Henryk Drozd, wypowiadał się o tej inicjatywie w samych superlatywach oraz potwierdził, że ludziom niewidomym i niedowidzącym zdecydowanie łatwiej żyje się we współczesnym świecie dzięki coraz to nowszym technologiom.
 
RC
 

Galeria zdjęć

Uczestnicy Dnia Białej Laski w klubie Uczestnicy Dnia Białej Laski w klubie

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.