Dni języków naprawdę obcych

01.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W dniach 16-18 maja w Gimnazjum nr 29 na Prawobrzeżu Szczecina odbywały się Dni Języków Obcych. Było to wyjątkowe święto nie tylko nauczanych w gimnazjum języka angielskiego i niemieckiego ale i rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego, chińskiego czy greckiego.

W pierwszym dniu uczniowie brali udział w następujących konkursach: gramatyczno – leksykalnych z języka angielskiego lub niemieckiego, konkurencji w obu językach zatytułowanej Poliglota oraz w przeprowadzanym w języku polskim konkursie realioznawczym z ogólnej wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Łącznie w tych konkursach wzięło udział ponad 120 dziewcząt i chłopców.
W kolejnym dniu nauczyciele języków pracowicie sprawdzali testy i oceniali przygotowane plakaty prezentujące wybrane aspekty kultury Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii i USA.
W końcu nadszedł czas Gali Językowej i ogłoszenia zwycięzców poszczególnych konkursów. W kategorii język angielski, pierwsze miejsce przypadło w tym roku uczniowi klasy 1a Tomaszowi Dzikowskiemu, któremu za ten sukces już w pierwszej klasie należą się ogromne gratulacje. Drugie miejsce zajęła Julia Trykoszko z klasy 3e a trzecie Aleksandra Chołodowska z 3b i Michalina Czupińska z 3d. Jeśli chodzi o język niemiecki, wyniki uplasowały się następująco: pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Hase z kl. 3c, drugie Jakub Bagiński z kl. 1a a trzecie Maja Czarnecka z kl. 2c. W konkursie Poliglota zwyciężyła Michalina Czupińska z kl. 3d, a na drugie miejsce przypadło dwóm uczennicom klas trzecich, mianowicie Wiktorii Knobelsdorf z kl. 3e i Malwinie Wasilik z kl. 3d. Natomiast w konkursach realioznawczych najlepszy okazał się Jakub Feledyn z kl. 2c, na drugiej pozycji uplasował się Mikołaj Wagemann z kl. 2d, natomiast brązowy medal przypadł Dominikowi Ławniczakowi z kl. 3c. Wszystkim uczniom ogromne gratulujemy tak znacznych osiągnieć i życzymy równie owocnej pracy w kolejnym roku szkolnym.
Największe emocje zawsze wywoływał wybór najlepszej klasy językowej. Na podstawie wyników konkursów uzyskanych przez uczniów poszczególnych klas oraz punktów zdobytych za przygotowanie plakatów, jury złożone z anglistek i germanistek oblicza sumę decydującą o przyznaniu tytułu najlepszej klasy językowej. I tak końcowe wyniki ukształtowały się następująco: I miejsce klasa 2d, II miejsce klasa 3e oraz III miejsce klasa 3c. Zwycięski truskawkowy tort trafił do 2d, klasy pani mgr Marii Gawrych, a na srebrnych i brązowych czekały wafelki i cukierki. Należy wspomnieć, że pomiędzy klasami różnice w punktach były nieznaczne, określane przez dziesiętne. Wszystkie zwycięskim klasom i ich wychowawcom gratulujemy serdecznie.
Tegoroczne Dni Języków zostały uświetnione na Gali Językowej przez występy i prezentacje każdej z klas. I tak, język chiński przedstawiły klasy 1c, 2d i 3a, język grecki – klasy 1a, 2a i 3c, język rosyjski – klasy 1b, 2b i 3d, język hiszpański – klasy 1d, 2c i 3b oraz język francuski przez klasę 3e. Drodzy uczniowie, dziękujemy Wam za wspaniałe scenki, piosenki, prezentacje, tańce i potrawy i już nie możemy doczekać się przyszłego roku i kolejnych Dni Języków Obcych.

 

Tekst: Anna Rzemieniecka
Zdjęcia: Elżbieta Szymańska
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook