Darmowe porady prawne

02.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wprawdzie nie dla wszystkich ale jdnak wiele osób będzie mogło od poniedziałku skorzystać z darmowych porad prawnych.

System zaczyna działać od 4 stycznia w magistracie przy Placu Armii Krajowej oraz w Filii urzędu miejskiego na Prawobrzeżu. Dyżury będą pełnić radcowie prawni, doradcy podatkowi i adwokaci. Jak informuje Urząd Miejski przygotowano 16 punktów obsługi prawnej. Dziesięć z nich znajduje się w magistracie przy placu Armii Krajowej 1. Sześć kolejnych ulokowano na Prawobrzeżu w siedzibie filii UM przy ulicy Rydla 39-40. Poradnie będą przyjmować interesantów w godzinach od 8,00 do 20,00.
 
Darmowa pomoc prawna przysługuje wybranym kategoriom osób, które nie ukończyły 26 roku życia, osobom, którym w 2015 roku przyznano świadczenie na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osobom które ukończyły 65 lat, posiadaczom ważnej Karty Dużej Rodziny, kombatantom, weteranom, osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym lub poszkodowanym katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub też awarią techniczną.
 
Pomoc prawna będzie dla tych wymienionych osób bezpłatna i ma polegać na udzieleniu informacji o obowiązującym prawie, przysługujących uprawnieniach lub nałożonych obowiązkach, oraz wskazaniu sposobu rozwiązania problemu prawnego. Będzie też możliwość  sporządzenia projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych, o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym czy ustanowienie adwokata. Udzielane informacje mają dotyczyć prawa pracy, prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego, podatkowego, o działalności gospodarczej. Nie będzie można liczyć na pomoc z zakresu spraw z prawa celnego i dewizowego oraz prawa handlowego. Więcej można się dowiedzieć pod bezpłatnym numerem telefonu czynnym w godzinach pracy urzędu 0-800 300 300.
 
EL
 
 Foto prawniktezczlowiek.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.