Czas matur

05.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś rozpoczęły się matury.

Ponad 330 tysięcy w kraju, 17,6 tysiąca w regionie i 3,4 tysiąca uczniów w Szczecinie przystapiło dziś do egzaminu maturalnego. Poniedziałkowy poranek zaczął się egzaminem z języka polskiego, którego wynik dodajmy od razu, nie ma wpływu na przyjęcie na wyższą uczelnię. Generalnie jednak od wyników matury zależy, czy abiturienci dostaną się na wymarzone kierunki studiów. Dodatkowe terminy egzaminów dla tych, którzy nie przystąpią do egzaminów w maju, wyznaczono od 2 do 18 czerwca, a egzaminy poprawkowe dla tych, którzy nie zaliczyli jednego przedmiotu od 25 do 29 sierpnia. Drugi dzień (6 maja wtorek) to sprawdzian z matematyki, a w środę (7 maja) z języka angielskiego. O godz. 9,00 poziom podstawowy, godz. 14,00 poziom rozszerzony. Tego samego dnia po południu zaplanowano egzamin z fizyki i astronomii. W piątek (9 maja) poziom rozszerzony z matematyki i wiedzy o społeczeństwe.

W przyszłym roku egzamin dojrzałości ma się odbywać według nowych zasad. Przedmioty dodatkowe można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym. Na egzaminie ustnym z języka polskiego nie będzie już prezentacji, tylko odpowiedzi na losowane pytania. Kolejna zmiana dotyczy pracy pisemnej, nie będzie już oceniana według tzw. klucza. Podstawą do oceny ma być przede wszystkim kreatywność i umiejętność interpretacji utworu.

Na Prawobrzeżu maturę piszą uczniowie III LO w Dąbiu, Technikum Kształtowania Środowiska przy ZS nr 2, Technikum Ogrodniczego i Centrum Edukacyjnego w Zdrojach. Wstępne wynki swoich egzaminów znajdziecie porównując odpwiedzi na www.edulandia.pl. Tu po zakończeniu egzaminu w danym dniu, pojawią się odpowiedzi.

Wszystkim życzymy powodzenia i dostania się na wymarzony kierunek studiów.

EL

   Za udostępnienie zdjęć z egzaminu maturalnego dziękujemy pani Wiolecie Niedostatkiewicz z ZS nr 2 przy ulicy Portowej.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook