Cłowy bez przejazdu

12.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zamykają wjazd na Most Cłowy, do Dąbia wszystkie autobusy pojadą inną trasą. Pośpieszny H zupełnie inną drogą.

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac na ulicy Gdańskiej informujemy, że w najbliższy poniedziałek zamknięty zostanie zjazd do Mostu Cłowego. Roboty związane są z budową wpustów deszczowych i wymianą nawierzchni. Organizacja ruchu na ulicy Gdańskiej będzie wprowadzona 16 września w poniedziałek w godzinach porannych. Jadąc od centrum zamknięty będzie zjazd w kierunku Mostu Cłowego, Dąbia. Jednocześnie zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku mostu Pionierów. W związku z powyższym objazd do Portu Szczecin, Dąbia i Mostu Cłowego poprowadzony będzie przez ulicę Eskadrową. To wiąże się również z koniecznością wprowadzenia objazdów dla autobusów jadących w kierunku Dąbia:

-   Linie 56, 72, 93, 96, 522 (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Lotnisko nż” kursować będą objazdem przez Most Pionierów i ul. Eskadrową z wyłączeniem przystanku „Księżnej Anny nż”.

-   Linia 73 (kierunek Zdunowo) na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Hangarowa nż” kursować będzie objazdem przez Most Pionierów z wyłączeniem przystanków „Księżnej Anny nż” i „Most Cłowy nż”. Odjazdy z przystanku Basen Górniczy zostaną opóźnione o 2 minuty w stosunku do czasu rozkładowego.

-   Linie C i H (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Emilii Gierczak” kursować będzie objazdem przez Most Pionierów - ul. Hangarową – ul. Gryfińską – ul. Anieli Krzywoń. Przystanek „Centrum Żeglarskie nż” nie będzie obsługiwany, a przystanek „Emilii Gierczak” zostanie przeniesiony na ul. Anieli Krzywoń tj. „Emilii Gierczak” (70721, wspólny z liniami: 64, 77, 97, 533) = przystanek przy Domusie.

-   Wydłuża się dopuszczalne opóźnienie odjazdu linii 893 z przystanku „Wielgowo Borsucza” w przypadku oczekiwania na opóźniony autobus linii 93 z 3 do 6 minut.

Prace powinny zakończyć się w połowie października i będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie robót i powrót autobusów na stałe trasy.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook