Chłopska z rondem

17.10.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już dziś (środa) udało się oddać przed terminem nowo powstałe rondo u zbiegu ulic Chłopska – Kolorowych Domów – Swojska.

Budowa w pełni ruszyła w czerwcu i trzeba przyznać, że wykonawca dotrzymał słowa, a nawet nieco wyprzedził harmonogram. Rondo już działa i zrównało w dostępie do skrzyżowania oraz w prawach użytkownika wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rondo już udostępniono choć prace wykończeniowe potrwają jeszcze kilka dni. Przed wykonawcą była poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. W ramach prac wykonane zostały następujące prace:

poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Kolorowych Domów i ul. Swojską w kierunku do ronda Reagana (wydzielenie dodatkowego pasa ruchu i relacji lewoskrętnej w ul. Swojską), zawężenie jezdni ul. Chłopskiej na wysokości przejścia dla pieszych, przed skrzyżowaniem z ul. Kolorowych Domów, na kierunku do ul. Swojskiej, budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Smutnej do Swojskiej, budowa i przebudowa chodników, wraz z poprawą dostępności do przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych w obrębie przejść dla pieszych, remont istniejącej nawierzchni jezdni wraz z wymianą obramowania, wydzielenie zabrukiem geometrii skrzyżowania typu minirondo, przebudowa oświetlenia i odwodnienia.

Przebudowa poprawiła bezpieczeństwo i płynność ruchu także dzięki skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. W obrębie przejść przez jezdnię zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych. Długość przejść dla pieszych została zmniejszona poprzez zawężenie jezdni skosami oraz dzięki wprowadzeniu znaków poziomych w postaci pola wyłączonego z ruchu. Dodatkowo pojawiły się wygrodzenia łańcuchowe, zapobiegające wtargnięciu pieszych na jezdnię. Wartość robót to 1,715nln zł, prace wykonywała firma Strabag.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook