Chcą więcej „73”

04.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Zdunowa, Płoni i Majowego zbierają podpisy pod petycją ws. zwiększenia częstotliwości kursów na linii 73.

Na przystankach podpisują się na listach przygotowanych przez inicjatorów zwiększenia częstotliwości kursów, bo jak mówią pasażerowie – jest gorzej niż źle. – Jeszcze tak rzadko kursującego autobusu, który nawet w godzinach szczytu kursuje co pół godziny nie było! To jest kpina z potrzeb i oczekiwań pasażerów – mówią. – Istny dramat to soboty i niedziele bo wtedy autobus kursuje jeszcze rzadziej i nijak nie da się wyjechać z Płoni czy Zdunowa – mówi jedna z pasażerek.
Mieszkańcy Płoni i Zdunowa mają wiele żalu do ZDiTM, który tak ułożył rozkład jazdy dla linii 73, że kilka tysięcy mieszkańców potraktowano jak małą wioskę, z której połącznie raz na pół dnia załatwia potrzeby. Nie godząc się na takie traktowanie pasażerowie wzięłi sprawy w swoje ręce i postanowili wystąpić z petycją do ZDiTM o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów na tej linii. Ze swej strony podpowiadamy by inicjatorzy zwrócili się też do rad osiedli: Kijewa, Płoni, Wielgowa o poparcie ich wniosku. Siła oddziaływania wraz z listą pasażerów popierajacyh petycję-wniosek będzie z pewnością większa.
Linia 73 jest linią okrężną. Z Basenu Górniczego poprzez Zdroje, Słoneczne, Płonię, Zdunowo, Wielgowo i Dąbie wraca z powrotem na Basen Górniczy. Dwa kursy na godzinę to jednak za mało, zwłaszcza że sporo osób korzysta z zabiegów rehabilitacyjnych czy po prostu odwiedza bliskich w Szpitalu Zdunowo. Wydaje się, że zwiększenie kursów do trzech w ciągu godziny byłoby już dużą poprawą oczekiwaną przez korzystających z tej linii.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.