Chcą przenieść przystanek

23.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Silnie zaśmiecony, zniszczony płot i brak kilku stalowych słupków tak wygląda to dziś.

Jest jednym z najbardziej obciążonych przystanków na Prawobrzeżu. Codziennie korzysta z niego do kilkunastu tysięcy ludzi. Przystanek „Wiosenna” przy Sanktuarium na osiedlu Słoneczne być może zmieni lokalizację. Od pewnego czasu zbierane są podpisy o jego przeniesienie. Jednym z powodów jest ustawiczna dewastacja ogrodzenia kościoła, które mimo wielokrotnej naprawy, znowu jest zerwane. Dodatkowo z ogrodzenia zniknęło kilka słupków, które wcześnie były tu zabetonowane. 

Wnioskodawcy chcą przeniesienia przystanku na chodnik na wysokości parkingu gdzie teraz stoją duże bilbordy. Przeniesienie przystanku to ostateczność. Wydaje się, że najbardziej logicznym byłaby współpraca ZDiTM i miejscowej parafii. To zarządca drogi powinien pomóc parafii zakupić 5 może 6 stalowych przęseł ogrodzeniowych i ich zamontowanie w miejsce siatki. Ta mimo wielokrotnego naprawiania jest i będzie nadal zrywana, ponieważ pasażerowie opierają się o nią, wieszają torby z zakupami i jest ona stale narażona na obciążenia, które nie powinny tam mieć miejsca. 

Przeniesienie przystanku to koszty znacznie większe niż inwestycja w kilka przęseł, które oprą się podpieraniu i palaczom, którzy mimo zakazu palenia tytoniu na przystankach, mają się całkiem dobrze. Wystarczy rano zobaczyć ile niedopałków leży w otoczeniu tego przystanku. Na razie zbierane są podpisy lecz nie wiadomo czy będą one na tyle skuteczne by zmieniła się lokalizacja.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook