Budują stałe rondo

22.04.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejne rondo na Prawobrzeżu, tym razem w Zdrojach. Właśnie rusza budowa.

Przekazano już plac budowy związanego z przebudową skrzyżowania Walecznych/Mączna/Pszenna. To oznacza, że niebawem wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w tym rejonie, a najbliższych miesiącach w uciążliwym dla kierowców miejscu pojawi się rondo. W ramach zadania przebudowane zostaną także chodniki i zjazdy. Przebudowa ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa i swobody włączania się do ruchu, a także podwyższenie przepustowości dla relacji podporządkowanych wlotu ulicy Mącznej. Ważne jest także uspokojenie i poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu ulic Walecznych – Pszenna. Komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego poprawi rondo. Trzeba się jednak liczyć poważnymi utrudnieniami w ruchu. Testowano tu mobilną sygnalizację świuetlną, ale tworzyły się gigantyczne korki i teraz na stałe powstanie tu rondo.

Zakres prac do wykonania: 

Przebudowa jezdni, Przebudowa chodników, Przebudowa kolidującego uzbrojenia, Wprowadzenie stałej organizacji ruchu, Wykonanie elementów małej architektury i zieleni, Przebudowa sieci wodociągowej, Bezwykopowa renowacja sieci kanalizacji sanitarnej, Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, Budowa sieci ciepłowniczej wraz z kanalizacją teletechniczną.

 Zadanie realizowane jest wspólnie przez 4 zamawiających: ZWiK – ZDiTM – WGK – SEC. Wykonawca, firma Ben-Bruk Sp. z o.o. będzie miał 7 miesięcy na wykonanie prac wartych 4 104 312,22 zł brutto.

 

 Foto ilustracyjne archiwum

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.