Blokady na Estakadzie

02.05.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 4 maja br. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w związku z Przebudową Estakady Pomorskiej. Wjazd do centrum od strony Prawobrzeża będzie silnie utrudniony.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót, polegającego na remoncie wiaduktu biegnącego nad bocznicą kolejową, która prowadzi do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A., wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu zostanie cała jezdnia w kierunku wyjazdowym z miasta, znajdująca się na wspomnianym obiekcie. Pojazdy poruszać się będą by-passem, który zostanie poprowadzony w kierunku jezdni wspomagającej i następnie na jezdnię Estakady Pomorskiej, dzięki czemu zachowana zostanie możliwość przejazdu w kierunku Prawobrzeża. Wykonawca deklaruje, że zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w godzinach wieczornych.
 
Dodatkowo w związku z pracami drogowymi na północnej jezdni wspomagającej (odcinek Górnośląska - wjazd do elektrociepłowni), zamknięte dla ruchu zostaną dwa przejazdy pod Estakadą Pomorską. Dojazd do ul. Górnośląskiej będzie możliwy ostatnim przejazdem. Wykonawca deklaruje, że zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w godzinach rannych.
 
Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi.
 
O inwestycji
Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed  1945  rokiem i przebudowany w latach 70.
 
AGA

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.