Autobusów będzie więcej… nie dla wszystkich!

16.10.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla kilkunastu tysięcy mieszkańców Dąbia i kilku tysięcy Wielgowa, zmienia się wiele w komunikacji miejskiej.

Dąbianie dostaja po łapach, zyskują ze Zdunowa i Wielgowa, ale po kolei. Mieszkańcy Wielgowa, Dąbia i Zdunowa, którzy narzekali na zła jakość  połączeń z Basenem Górniczym, od 1 listopada będą mogli podróżować nową linią. Autobus pojedzie ulicą Pomorską w Dąbiu. Dodatkowe kursy pozwolą na sprawniejszą komunikację mieszkańców Wielgowa z centrum Szczecina. Zmienie ulegną rozkłady i organizacja na liniach 73,  873 i 56.

   Jak poinformował Ariusz Wołoszczuk rzecznik ZDiTM, dotychczasowa tymczasowa linia 73 zostanie przemianowana na linię 73”Z”. Będzie ona w dalszym ciągu kursować na trasie Basen Górniczy - Zdroje - Zdunowo - Wielgowo Autostrada.

   Uruchomiona zostanie linia 73 „D”, która kursować będzie na trasie Basen Górniczy przez Dąbie i ul. Pomorską - Wielgowo Borsucza.

   Na odcinku od Basenu Górniczego do Emilii Gierczak trasa będzie taka sama jak autobusów linii 56 i 873. Dalej w kierunku ul. Zwierzynieckiej pojedzie ul. Pomorską. Na ul. Pomorskiej zostaną uruchomione przystanki: „Plac Słowiański” tuż koło Liceum Ogólnokształcącego nr 3; „Pomorska” - wspólne z linią 54. Na odcinku pomiędzy przystankami „Zwierzyniecka – „Wielgowo Borsucza” autobusy linii 73 „D” zatrzymają się na tych samych przystankach, co linia 73 

   Linie 73Z i 73D kursować będą, co 40 minut w dni powszednie i co 60 minut w soboty i dni świąteczne. Oznacza to, że kursy na trasie Wielgowo - Basen Górniczy będą wykonywane, co 20 minut w dni powszednie i co 30 minut w dni świąteczne.

    Tymczasowa linia 873 kursować będzie na obecnej trasie w dni powszednie w godzinach szczytu, co 36 minut, a w pozostałym okresie, co 40 minut.

   Linia 56 kursować będzie w dni powszednie w godzinach szczytu co 12-24 minuty, a w pozostałym okresie co 40 minut.

   Na pętli Basen Górniczy autobusy 73Z i 73D będą zatrzymywać się na dotychczasowym peronie linii 73, a linia 873 na peronie linii 56.

   Pasażerowie posiadający bilety miesięczne i wielomiesięczne na linię 73 uprawnieni są do korzystania z linii 73Z, 73D, 873 oraz 56.

   Pasażerowie posiadający bilety miesięczne i wielomiesięczne na linię 56 uprawnieni są do korzystania z linii 873.

   Te zmiany oznaczają, że na odcinku Emilii Gierczak – Dąbie Osiedle, będzie o niemal 2/3 mniej autobusów linii 56.

   Tym sposobem ZDiTM w swoisty sposób ukarało 14,300 mieszkańców Dąbia zabierając im połowę autobusów, na rzecz 3tys. mieszkańców Wielgowa, którzy wykrzyczeli swoje niezadowolenie i mają więcej połączeń! Chyba ktoś zakpił sobie z mieszkańców Dąbia… A linii 73 przez ulicę Pomorską życzymy "szeroko" otwartego szlabanu na przejeździe kolejowym, gdzie kolejka oczekujących nierzadko sięga marketu Domus.

EL   

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook