A ronda nie ma…

29.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rośnie zniecierpliwienie mieszkańców, działaczy osiedlowych i kierowców, którzy oczekiwali w tym roku ronda przy pętli autobusowej osiedle Słoneczne.

Skrzyżowanie ulic Łubinowa, Handlowa, Przelotowa, Z.Nałkowskiej wygrało w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 21016 dla projektu z Prawobrzeża. Jakby nie patrzeć, mamy schyłek roku, a ronda ani widu, ani słychu. Więcej, nikt nie powiadamia rad osiedli Słoneczne czy Majowe, których mieszkańcy głosowali za budową ronda, co dalej z tą inwestycją.  

Tymczasem rzecznik prasowy ZDiTM Hanna Pieczyńska poinformowała, że żadna firma nie stanęła do pierwszego przetargu i zwyczajnie nie było komu budować planowanego ronda. – Mamy przygotowaną dokumentację, są środki finansowe na budowę ronda, ale musimy ponownie ogłosić przetarg – mówi pani rzecznik. Dodaje też, że według niej ostatni kwartał roku to czas gdy wiele firm kończy rozpoczęte wcześniej inwestycje, i są to często wzmożone roboty by oddać je w terminie. Wiele firm i zakładów ogłasza też wtedy dużo przetargów i wykonawcy mogą przebierać w ofertach. Akurat ta dotycząca ronda na Słonecznym nie zyskała zainteresowania. Czekamy więc na ponowny przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji, bo jak bardzo rondo jest tu potrzebne wystarczy zapytać kierowców autobusów.

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook