„OWOCOWY DZIEŃ” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 59 W SZCZECINIE

04.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nasza placówka przystąpiła do projektu Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Program ten stanowi dla nas ogromne wyzwanie mające na celu poprawienie zdrowia i samopoczucia uczniów, ich kondycji fizycznej oraz szeroko pojętej promocji zdrowego stylu życia. Od wielu lat prowadzimy wielokierunkową edukację w zakresie promocji zdrowia, lecz projekt ten umożliwi działania usystematyzowane, pozwoli na pozyskanie informacji zwrotnej o skutkach podjętych działań. Dlatego zależy nam na tym, aby działania w zakresie edukacji prozdrowotnej zintensyfikować, nadać im charakter ciągły i sprawić, aby wyróżniały naszą szkołę.

 Dążąc do realizacji celu jakim jest dla nas uzyskanie tytułu Szkoły Promującej Zdrowie, realizujemy szereg zadań z zakresu promocji zdrowia, a jednym z nich był właśnie „Owocowy dzień”,  podczas którego w naszej szkole było smacznie, zdrowo i i kolorowo !!! W ramach tego wydarzenia każda klasa ubrała się w kolorze wybranego owocu oraz wyposażyła swoje śniadaniówki w jak największą ilość owoców w danym kolorze. Uczniowie przygotowali również plakaty oraz okrzyk  promujący jedzenie owoców, który był przepustką do owocowego poczęstunku. – owocowych szaszłyków. Odbyły się również projekcje prezentacji multimedialnej ,,Jedzmy owoce" dla  klas 0-III oraz IV .

 Głównym celem wydarzenia było zachęcenie dzieci do spożywania owoców oraz uświadomienie, że owoce są niezbędnym źródłem witamin w naszej codziennej diecie. W realizację tej akcji aktywnie włączyli się Rodzice naszych uczniów, którzy zakupili niezbędne produkty – rozmaite owoce, z których zostały przygotowane smaczne, zdrowe ikolorowe szaszłyki owocowe.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook