„Dzień otwarty” w urzędach skarbowych

15.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu i złożeniu PIT-a, czy też uzyskać niezbędne informacje o rozliczeniach podatkowych? Skorzystaj z Dnia otwartego w urzędach skarbowych.

W sobotę 16 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 zapraszamy na Dzień Otwarty do urzędów skarbowych województwa zachodniopomorskiego. Jeżeli zamierzasz osobiście złożyć lub wysłać deklarację podatkową, odwiedzić swój urządw tym dniu!
Dzień Otwarty to znakomita okazja do:
·         uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej,
·         wysłania PIT-u w formie elektronicznej na podstawie wstępnie wypełnionego przez administrację podatkową zeznania rocznego (PFR) za rok 2015 lub z wykorzystaniem interaktywnego formularza elektronicznego,
·         złożenia PIT-u w formie papierowej,
·         pobrania broszur informacyjnych nt. zasad odliczania podatku czy przysługujących ulg,
·         uzyskania innych niezbędnych informacji na temat rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych.
 
Pracownicy urzędów przyjmą Twoje zeznanie lub pomogą w rozliczeniu PIT-u w formie elektronicznej. We wszystkich urzędach zostaną uruchomione w salach obsługi podatnika specjalne stanowiska komputerowe, na których możesz bezpiecznie i w prosty sposób złożyć zeznanie przez internet, w razie potrzeby z pomocą pracownika urzędu. Przygotowane będą dodatkowe punkty informacyjne, na których uzyskasz informację na temat rozliczenia rocznego oraz pobierzesz broszury informacyjne nt. zasad odliczania podatku czy przysługujących ulg.
 
Co to jest Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (usługa PFR) za 2015 r.
Ministerstwo Finansów przygotowało dla Ciebie Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać w dowolnym miejscu i czasie – przez internet, po wejściu na stronę Portalu Podatkowego www.portalpodatkowy.mf.gov.pl
 
Jeśli uzyskałeś przychody z pracy, rent i emerytur oraz z innych źródeł (np. zasiłki) to w ramach usługi PFR czeka na Ciebie wypełniony PIT-37 za rok 2015, a jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. sprzedaż akcji) to PIT-38. Podczas Dnia Otwartego pracownik urzędu pomoże w skorzystaniu z usługi PFR na przygotowanym w tym celu stanowisku komputerowym.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook