„Dzięki rencie dożywotniej mogę żyć godnie” – wywiad z klientką Funduszu Hipotecznego Familia

28.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z oferty renty dożywotniej mogą skorzystać osoby powyżej 65 roku życia, które są właścicielami nieruchomości. Renta dożywotnia to pieniądze wypłacane co miesiąc do końca życia seniora w zamian za przeniesienie własności mieszkania, domu lub działki na fundusz hipoteczny, pozostając jednak jedynym użytkownikiem swojego mieszkania. Jedną z takich osób jest Pani Elżbieta z Warszawy, która opowie nam co skłoniło ją do skorzystania z oferty renty dożywotniej jak zmieniło się dzięki temu jej życie.

Dlaczego zdecydowała się Pani skorzystać z renty dożywotniej?
Jedna z moich sąsiadek poleciła mi to rozwiązanie. Sama co miesiąc otrzymuje rentę dożywotnią i bardzo chwali sobie współpracę z Funduszem Hipotecznym. Ponadto byłam w bardzo trudnej sytuacji finansowej, gdyż jestem osobą samotną i nie mogę liczyć na pomoc rodziny. Odkąd podpisałam umowę z Familią co miesiąc dostaje określoną sumę pieniędzy, dzięki której mogę godnie żyć.
Jakie są, Pani zdaniem, największe zalety renty dożywotniej?
W moim odczuciu główną zaletą renty dożywotniej jest otrzymywanie pieniędzy do końca dni. Stały dopływ gotówki pozwala na zapewnienie sobie komfortu życia. To zdecydowało, że odrzuciłam możliwość odwróconego kredytu hipotecznego, gdyż jest to pomoc na określony czas, a nie dożywotnio.
Na jakie cele przeznacza Pani rentę dożywotnią?
Comiesięczną rentę przeznaczam przede wszystkim na wydatki bieżące, takie jak leki, wizyty u lekarza czy opiekę nad moim małym zwierzęciem. Ale czasem pozwolę sobie na jakieś przyjemności, np. wyjście do teatru. Pieniądze od Funduszu Hipotecznego Familia pozwalają mi także na drobne inwestycje. Dzięki rencie dożywotniej w życiu codziennym jest mi zdecydowanie lżej.
Czy chciałaby Pani powiedzieć coś swoim rówieśnikom, którzy rozważają skorzystanie z oferty Funduszu Hipotecznego Familia?
Tak. Drodzy Czytelnicy, renta dożywotnia to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Nie należy bać się utraty mieszkania, gdyż zabezpieczenia stosowane przez FH Familia w pełni chronią nasze interesy. Nawet gdyby firma upadła mam gwarancję odzyskania swojego mieszkania. Żyję tak jak przed podpisaniem umowy, tylko lepiej.
Emerycie zadzwoń pod numer 801 801 841 lub wejdź na stronę www.familiasa.pl i dowiedz się ile możesz zyskać!
(artykuł sponsorowany) 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook