"WITAMINOWY ŁYK ZDROWIA" w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie

07.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W naszej szkole tzw. „zdrowe przerwy” to już tradycja. Wielokierunkowa promocja zdrowia wśród uczniów jest stałym punktem projektu realizowanego na szeroką skalę w ramach programu Szkół Promujących Zdrowie.

"Witaminowy łyk zdrowia"  to cykliczna akcja naszej szkoły promująca wśród uczniów picie zdrowych, pysznych soków ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu sprzętowi – sokowirówce przemysłowej, która została zakupiona dzięki nagrodzie uzyskanej w konkursie "Pogoń za zdrowiem" oraz częściowemu dofinansowaniu przez Radę Rodziców, która zawsze wspiera prozdrowotne działania szkoły.

Uczniowie naszej szkoły mogą  więc systematycznie cieszyć się świeżym smakiem soków owocowo-warzywnych, których skład sami komponują, a nawet czynnie uczestniczą w ich wyciskaniu pod nadzorem nauczycieli.

Jesteśmy pewni, że tego typu działania przyczynią się do wzrostu świadomości prozdrowotnej, rozwoju umiejętności i nawyków prowadzących do zmiany sposobu odżywiania się, dokonywania zdrowych wyborów, mających znaczenie dla obecnego i przyszłego zdrowia naszych uczniów. Dlatego zawsze aktualne jest dla nas przysłowie: "Nie ma większej umiejętności ponad wiedzę, nie ma większego szczęścia ponad zdrowie”.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.