Porachunki

02.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Porachunki (The Family) to komedia kryminalna wyreżyserowana przez Luca Bessona. Jak zwykle w przypadku tego twórcy możemy być pewni, że nie zabraknie w filmie ani bardzo wartkiej akcji, ani też sporej dawki humoru sytuacyjnego oraz zaskakujących dialogów. Jak na to wskazuje sam tytuł, mamy do czynienia z prawdziwą włoską, mafijną rodziną, Państwo Manzoni i ich dzieci są chronieni przez FBI i przenoszeni z miejsca na miejsce, tak by czyhający na ich życie mordercy nie mogli ich dopaść.

Taka sytuacja to wynik dawnej przestępczej działalności ojca rodziny, Giovanniego (Robert DeNiro), który poszedł na układ z policją i wydał wszystkich swoich towarzyszy licznych zbrodni. Program ochrony świadków zapewnia Manzonim między innymi pobyt we francuskiej Normandii, gdzie mogą oni zakosztować spokojnego, małomiasteczkowego życia. Niestety, żaden z członków familii nie jest łatwym obiektem do ukrycia czy ochrony.
Widz szybko się orientuje, że kryminalnymi skłonnościami oraz niepohamowaną agresją charakteryzuje się także żona Giovanniego, Maggie (Michelle Pfeiffer), a także ich nastoletnie potomstwo. Maggie jest specjalistką od podpalania i wysadzania budynków, natomiast Belle (Diana Agron) i Warren (John D'Leo) terroryzują rówieśników w szkole.
Wszelkie komiczne sytuacje w Porachunkach wynikają albo z faktu, że sympatyczna, niewinnie wyglądająca rodzina okazuje się rodziną mafijną, albo też ze styku kultury amerykańskiej i francuskiej, z którego wynikają liczne nieporozumienia. Zarówno przestępcy z USA, jak i mieszkańcy normandzkiego miasteczka, zostali tu wyjątkowo śmiesznie przedstawieni, choć trzeba przyznać, że całość ich relacji, a także wątek kryminalny, są poprowadzone dość stereotypowo. Porachunki może i nie zachwycą wybrednych widzów, ale zapewnią lekką rozrywkę tym, którzy tylko tego się po filmie spodziewają.
 
Więcej recenzji na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook