,,Dzień Jabłka” w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie

08.11.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szkoła Podstawowa nr 59 w Szczecinie należąca do sieci Szkół Promujących Zdrowie systematycznie co roku obchodzi Święto Jabłka mające swe korzenie w Anglii. Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, o którym Anglicy mawiają: „Zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie Ci wcale potrzebny”. Dlatego też celem projektu było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

 Ta prozdrowotna akcja obfitowała w wiele aktywności uczniów. Najmłodsi uczniowie oddziałów przedszkolnych wykonywali „Jabłkowe emblematy” - opaski na głowę, przypinki do ubrań w kształcie jabłek. Uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w konkursie ,,Super Jabłko” na przygotowanie plakatu zachęcającego do spożywania jabłek. Natomiast najstarsi uczniowie klas 4 – 8 wcielili się w rolę poszukiwaczy jabłek ukrytych na terenie szkoły. Odbyła się również sesja fotograficzna ,,Jabłko-fotka” - możliwość wykonania sobie pamiątkowej fotografii w ramce w kształcie jabłka. Cała społeczność szkolna miała możliwość degustacji świeżo wyciskanych soków z jabłek przygotowanych przez nauczycieli  świetlicy i dostarczonych do poszczególnych klas.

Wszystkie podejmowane działania dostarczyły uczniom wiele radości, a jednocześnie zwróciły uwagę na zdrowotne korzyści wynikające ze spożywania jabłek.
Szczególne podziękowania kierujemy dla darczyńców, którzy ufundowali jabłka oraz marchew, z których przygotowaliśmy dla uczniów świeże, pyszne soki: Gospodarstwu Rolnemu Magdaleny Piekarz oraz marketowi Intermarché.
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook