Zwycięstwo na Nowy Rok.

10.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Późnym popołudniem 9 stycznia dziewczyny z UKS Bukowe 29 rozpoczęły rundę rewanżową SALPS-u. Na swoim koncie zapisały zwycięstwo, a ich dorobek punktowy zwiększył się o trzy.

Pierwszy set z początku wyglądał wyrównanie. Jednak już po kilku akcjach dziewczęta osiągnęły przewagę i wygrały pewnie 8:25. W kolejnym Real Q Słońcu zmobilizował siły osiągając znaczące prowadzenie. Wynik 20:13 nie wyglądał zachęcająco dla gości, jednak bukowianki poprzez systematyczne odrabianie strat oraz uporządkowanie systemu gry zdołały nie tylko dogonić gospodynie, ale również wyjść na prowadzenie i zwyciężyć 22:25. Ostatni set był już tylko przyjemnością i dla zawodniczek, i dla kibiców klubu. Dzięki mocnym atakom i licznym blokom siatkarki już na początku  prowadziły 1:9. UKS Bukowe 29 nie wypuścił z rąk zwycięstwa pokonując przeciwniczki 6:25.

W tym meczu siatkarki z Prawobrzeża grały świetnie w zagrywce. Pięć asów serwisowych skutecznie pomagało w utrzymywaniu wyniku. Agata Kaniewska popisała się aż pięcioma punktowymi zagrywkami oraz asem – to właśnie dzięki niej dziewczyny odrobiły straty w drugim secie. W bloku rządziła Dagmara Kobylińska – na swoje konto zapisała cztery punktowe bloki, choć dwa  zaprezentowała nam również Julia Zdyb i Karolina Pietrzak. W sumie widzieliśmy ich aż osiem. W przyjęciu królowała Jolanta Dębska, niezastąpione libero zespołu. Była w tym elemencie najbardziej obciążona – przeciwniczki posyłały w jej stronę piłkę przy zagrywce piętnaście razy. W przyjęciu aktywne były również przyjmujące: Julia Zdyb, Kornelia Łukojć (po pięć przyjęć), Agata Kaniewska (trzy) oraz atakująca Marta Małolepsza (cztery). Siatkarki atakowały bardzo skutecznie o czym świadczy duża przewaga punktowa. Najczęściej piłka dotykała boiska po zagraniach Julii (dziesięć punktowych ataków) oraz Marty, która zanotowała tylko jeden atak mniej. Warto również wspomnieć o dwóch środkowych: Dagmarze Kobylińskiej (sześć punktów atakiem) oraz Karolinie Pietrzak (siedem). Były aktywne w każdym elemencie a także agresywnie zagrywały (po dwa punkty serwisem i asie). Tak wysoką skuteczność zawodniczki zawdzięczają Helenie Skibie. Odważnie wystawiała piłki, dzięki czemu Marta mogła zaprezentować między innymi dwa „pipe” (czyli niezwykle rzadkie zagrania na drugą linię) oraz ogrom „kiwek”, które zaskoczyły przeciwniczki. MVP meczu (najbardziej wartościowa zawodniczka) została Julia Zdyb, która zdobyła dla zespołu łącznie trzynaście punktów.

Siatkarki z UKS Bukowe 29 pokazały w tym meczu, że nigdy się nie poddają i są w stanie walczyć do końca. Mamy nadzieję, że w następny mecz, który odbędzie się w najbliższy czwartek na osiedlu Bukowym, również będzie emocjonujący, a dziewczyny zaprezentują świetną i urozmaiconą grę.

Trener klubu: Agnieszka Beyer-Michoń

Zawodniczki: Dagmara Kobylińska (1), Karolina Pietrzak (2), Kornelia Łukojć (3), Julia Zdyb (5), Helena Skiba (6), Marta Małolepsza (7), Agata Kaniewska (8), Emilia Jurewicz (10), Jolanta Dębska (13)