Zwycięstwo UKS Bukowe 29.

29.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

27 marca 2014 roku UKS Bukowe 29 wygrało mecz z SOS UKS 18 II. Wreszcie dziewczyny mogły schodzić z boiska z uśmiechami na ustach po zwycięstwie.

Nasza drużyna pokazała się świetnie w polu serwisowym. Królowała w nim niewątpliwie Marta Małolepsza, która zanotowała niedługo po pierwszym gwizdku sędziego długą serię punktową. Pierwszy set ustalił się na wyniku 25:6. W drugim secie nasza atakująca znowu popisała się świetnymi zagrywkami, wypracowując już na początku znaczna przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:11. W trzecim SOS UKS 18 II nie pozwolił na oddalenie punktowe, dlatego ten set był najbardziej zacięty. Do wyniku 16:19 wszystko mogło się wydarzyć, jednak wtedy na zagrywkę znowu poszła Marta Małolepsza, a po niej druga najlepiej serwująca tego wieczoru Agata Kaniewska. Mecz zakończył się długo wyczekiwanym 3:0 dla Bukowianek.
MVP naszej drużyny została Marta Małolepsza. Warto jednak wspomnieć o atomowych atakach przyjmującej Agaty Kaniewskiej, środkowej Karolinie Pietrzak, która, cytując naszą zawodniczkę, „robiła co chciała” oraz rozgrywającej Helenie Skibie, która pokazała się w paru atakach nie tylko z drugiej piłki.
           Do końca sezonu SALPSu zostały już tylko dwa mecze drużyny UKS Bukowe 29. Będziemy walczyć o każdy punkt i mamy nadzieję, że wspominana we wcześniejszych artykułach zła passa została przerwana tego wieczoru na dobre.

Trener: Agnieszka Beyer-Michoń

Zawodniczki: Dagmara Kobylińska (1), Karolina Pietrzak (2, kapitan), Kornelia Łukojć (3), Helena Skiba (6), Marta Małolepsza (7), Agata Kaniewska (8), Natalia Pawelczyk (12), Jolanta Dębska (13)