Zrujnowana pętla bez remontu

28.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Podjuch i członkowie miejscowej Rady Osiedla, zrobili bardzo wiele by zaniedbana, wyboista, z wyszczerbionymi krawężnikami, i powiedzmy otwarcie po prostu brzydka pętla autobusowa, zmieniła swoje oblicze.

Rada złożyła wniosek w ramach podziału 5 milionów złotych Budżetu Obywatelskiego, ale nie udało się, wniosek przepadł. – Trzeba jednak przyznać, że projekt remontu pętli w Podjuchach zdobył 820 głosów i zajął 19 miejsce, co uważam za sukces - mówi Teresa Szymnik przewodnicząca RO. Trzeba wziąć pod uwagę, że rada nie prowadziła kampanii propagandowej, nie rozdawała darmowych wejściówek na basen pływacki, i nie stała ze stolikiem w centrum osiedla by dybać na przechodniów i prosić o podpisy - dodaje przewodnicząca. Wyszliśmy z założenia, że jest to na tyle oczywista sprawa iż takie działania są niepotrzebne. Jednak ten budżet nie jest dobrym rozwiązaniem, by w jego ramach to co należy do miasta musiały „remontować” rady z funduszy, które powinny pójść na inne zadania. – Nie może tak być, że nie ma żadnego parytetu, co małe osiedla już na starcie deprecjonuje i utrąca wszelką szansę na wygraną - mówi Teresa Szymnik. Przewodnicząca mówi dalej, że mieszkańcy Podjuch liczyli na to, że skoro projekt przebudowy pętli upadał w Budżecie Obywatelskim, to miasto nie pozwoli zapomnieć o problemie i umieści zdanie w budżecie miasta na następny rok. – Niestety, nic co dotyczy Podjuch nie znalazło się w budżecie i z tego powodu między innymi nasza rada odstąpiła od jego opiniowania. Co mamy opiniować skoro ani jedna pozycja nie odnosi się do naszego osiedla - kończy z nieukrywanym żalem w głosie przewodnicząca. 

   Remont pętli autobusowej w Podjuchach nie może się zmaterializować od ponad 10 lat. Bieżące remonty ograniczające się wyłącznie do odmalowania budynku kas to za mało! Po każdym deszczu pętla tonie w kałużach, a pasażerowie wpadają w zagłębienia po kostki. Brzydkie perony, dziury i nierówne krawężniki stanowią już realne zagrożenie dla ludzi. Rok temu ZDiTM obiecał, że remont pętli odbędzie się w 2014 roku. Zanosi się na to, że nawet za dwa lata remontu nie będzie! Zresztą po co, wszak większość decydentów jeździ samochodami i o problemach zwykłych pasażerów po prostu nie mają zielonego pojęcia.

   Foto: Historia komunikacji. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.223.106). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.