Zróbcie nam przystanek

25.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z tą sprawą zwrócił się do nas czytelnik, który odwiedził naszą redakcję.

Sprawa ma wymiar ogólnospołeczny i dlatego podejmujemy temat. Chodzi o fatalny stan przystanku komunikacji miejskiej „Kluczborska”. Jest to przedostatni przystanek dla linii 55 przed pętlą Autostrada. – Przystanek nie ma wiaty, nie ma ławeczki, po prostu rzec można szczere pole, choć w pobliżu są zabudowania – mówi czytelnik.  – Ktoś przyniósł jakieś żerdzie, ktos inny jakieś słupki i to cała jakże żenująca infrastruktura – dodaje.
 
Przystanek jest dość mocno „obłożony” gdyż korzystają z niego użytkownicy pobliskich działek. A jest ich tu niemało bo ponad 650! Może w okresie późnojesiennym i zimowym przystanek ten nie cieszy się takim wzięciem jak od wiosny do jesieni, ale przecież wokół są stali mieszkańcy, którzy też korzystają z niego. Obecny wygląd i wyposażenie jest na żenującym poziomie, a wziąwszy pod uwagę, że po zjeździe z A6 od przejścia granicznego w Kołbaskowie, obcokrajowcy widzą fatalną wizytówkę miasta.
 
Starania o ustawienie wiaty i uporządkowanie tego przystanku dla tysięcy ludzi odwiedzających duży zespół ogrodów działkowych, jest z pewnością zadaniem dla miejscowej Rady Osiedla, ale w pierwszym rzędzie sprawą powinien się zainteresować  ZDiTM, któremu dedykujemy ten materiał. Wdzięczność działkowców jak i okolicznych mieszkańców, gwarantowana!
   Czytelnikowi dziękujemy za sygnał.
 
EL
 
   W dalekiej perspektywie na foto głównym widać omawiany przystanek. 
  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.