Zrefundują nianię

03.09.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To dobra informacja dla osób po urlopach macierzyńskich bądź ychowawczych, które chcą wrócić do pracy.

Refundacja kosztów zatrudnienia niani do 2375 zł miesięcznie to nieoceniona pomoc dla rodziców dzieci do lat trzech, którzy planują powrót do pracy. Finansowe wsparcie będzie można uzyskać też na opłacenie żłobka, klubu dziecięcego czy opiekuna dziennego. Już 3 września 2018 r. rusza pierwszy nabór do projektu Zachodniopomorskie Małe Skarby.  Szczegóły dotyczące rekrutacji były głównym tematem briefingu prasowego, który odbył się w środę, 29 września 2018 r. z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz dyrektora WUP-u w Szczecinie Andrzeja Przewody. Spotkanie było także okazją do przedstawienia Ambasadorek projektu – Moniki Pyrek-Rokity i Agnieszki Kowalewskiej.

Zachodniopomorskie Małe Skarby to projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, który ma pomóc rodzicom dzieci do lat 3 powrócić na rynek pracy. Wsparciem zostanie objętych  700 uczestników z Pomorza Zachodniego.

 

–  Aby zapewnić najmłodszym mieszkańcom dobry rozwój, a rodzicom możliwość powrotu do pracy uruchamiamy program Zachodniopomorskie Małe Skarby. Program ma pomóc rodzicom dzieci do lat trzech wrócić do pracy. Rodzice będą mogli ubiegać się o dofinansowanie, które pozwoli pokryć opłatę za np. prywatny żłobek albo  zatrudnić nianię – mówił podczas spotkania Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. 

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze spotkania dostępne są na stronie internetowej wzp.pl

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/artykuly/rusza-pierwszy-nabor-do-projektu-zachodniopomorskie-male-skarby-co-trzeba-wiedziec 

Dodajmy, że twarzą akcji jest znana tyczkarka Monika Pyrek.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.