Żona bandyty skazana

05.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Żona Radosława W., podejrzanego o zamordowanie matki, ojczyma i przyrodniego brata, skazana.

30-letnia Dorota M., została skazana przez Sąd Rejonowy Prawobrzeże-Zachód w Szczecinie. Prokurator domagał się dla niej 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 300 zł grzywny. Sąd uznał, że taka kara będzie sprawiedliwa i orzekł jak wyżej. Sąd zwolnił skazaną z kosztów procesu. Sprawa zakończyła się na jednym posiedzeniu, bo skład orzekający zaakceptował wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dorota M. przyznała się do winy.

A poszło o podrobienie podpisu na dokumentach osadzonego w więzieniu Radosława W., który po zamordowaniu rodziny stał się jedynym pretendentem do dużego spadku. Gdy Dorota M., zjawiła się w biurze notarialnym by dokonać transakcji sprzedaży domu, ktoś zorientował się, że na dokumencie jest podpis Radosława W., który w tym czasie odbywał karę więzienia w Hiszpanii za handel narkotykami. Sprawa zakończyła się na jednym posiedzeniu, bo sąd zaakceptował wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dorota M. przyznała się do winy.

Podejrzany o brutalne zabójstwo rodziny praktycznie przejął już całą masę spadkową i dopiero po wszczęciu procesu o zabójstwo zostanie rozpatrzona sprawa cywilna o uznanie Radosława W., za niegodnego dziedziczenia.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook