Znowu więcej TIRów

06.12.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dąbie natychmiast odczuło wzmożenie ruchu wielkich ciężarówek, wystarczyło by rozpoczął się remont ostatniej części betonowej autostrady.

Na zamkniętej dla ruchu jezdni autostrady A6 wykonawca robót prowadzi rozbiórkę poniemieckiej nawierzchni betonowej. Beton został już pokruszony i będzie stanowić podkład pod nową nawierzchnię. Tym samym nie będzie potrzeby dowożenia tysięcy ton kruszywa na podkład pod nawierzchnię bitumiczną. Beton mimo wieku, ma ponad 80 lat, ma się dobrze i posłuży jeszcze wiele lat. Drogowcy z GDDKIA informują, że na odcinku autostrady A6 węzeł Szczecin Dąbie – węzeł Rzęśnica została wprowadzona tymczasowa organizacja ruch. Pas jezdni w stronę Szczecina został zamknięty, a ruch pojazdów odbywa się już jezdnią w kierunku Świnoujścia w dwóch kierunkach. Jest duże zwężenie, a to oznacza spowolnionie i korki. To dlatego ciężarówki uciekają przez Dąbie by nie stać w korku. Jest ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania. Inwestycję na odcinku węzeł Dąbie – węzeł Rzęśnica, realizuje Energopol Szczecin SA, zakończenie planowane jest wiosną 2020 roku. Prace obejmują przebudowę 3,5 kilometrowego odcinka jezdni autostrady A6.

Kierowcy dużych ciężarówek ponownie zaczęli kierować się do centrum Dąbia by skrócić sobie drogę, a przede wszystkim uniknąć stania w korku. To oznacza wzmożony ruch i zagrożenie bezpieczeństwa. – Od wielu lat rada osiedla stara się o wprowadzenie ograniczenia ciężkich pojazdów przez Dąbie, ale paradoks polega na tym, że prezydent Jurczyk wprowadził taki zakaz, a wojewoda Robert Krupowicz po dwóch tygodniach go cofnął – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Tymczasem załadowane po brzegi wielkie auta, ważą więcej niż dopuszczalne obciążenie na mostach nad Płonią – dodaje przewodnicząca. Wszędzie dopuszczony jest ruch pojazdów o masie do 30T, a taki TIR waży około 50 ton. Podejmiemy ponoawnie starania by przy współudziale policji ograniczyć wjazd TIRów do centrum osiedla, kończy pani Alina Kordowska. Z takiej decyzji ucieszyli by się głównie mieszkańcy Dąbia.

EL

 Foto ilustracyjne net, maszyna do kruszenia betonu GDDKiA

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.