Znamy mistrzów Miejskiej Ligi Basketu!

31.01.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

XI sezon zmagań w ramach Miejskiej Ligi Basketu dobiegł końca. Za nami wymagające batalie w fazie zasadniczej, które wyłoniły drużyny grające w rundzie pucharowej. W miniony weekend poznaliśmy mistrzów poszczególnych szczebli ligowych.

Drużyna Melbestu

Drużyna Melbestu

W najniższym rangą BASIC’u tytuł mistrzowski przypadł w udziale drużynie Poskładanych w składzie: Paweł Domagała, Jarosław Galiśkiewicz, Piotr Żemojtuk, Piotr Jezierski, Krzysztof Jurkianis, Przemysław Żabkiewicz, Krzysztof Borkowski, Marcin Henkelman, Sebastian Milanowski, Daniel Danielkiewicz, Marcin Jakubowski. Średnia wieku tego zespołu to 34 lata. W finale swojego poziomu Poskładani pokonali Squash Center.

Can Batlori to zwycięzca PRETENDENTA. W finale szybko rozprawili się z Blue Devils. Pierwszy mecz tej pary finałowej był, co prawda zacięty i o zwycięstwie zadecydował zaledwie jeden punkt (45:46). Natomiast w drugim starciu „niebieskie diabły” uległy już dość przekonująco. Can Batlori reprezentowali: Michał Włochal, Andrzej Maszało, Dariusz Rak, Krzysztof Wieczorek, Robert Dyląg, Jacek Żaczyński oraz Adam Śliwiński. Średni wiek gracza tego zespołu to 33 lata.

Najbardziej wymagający poziom Miejskiej Ligi Basketu to MAJOR. Tutaj mistrzami okazała się ekipa Melbestu. Do odniesienia końcowego triumfu zespół potrzebował, aż trzech spotkań. Przypomnijmy, że w finałowych starciach gra się do dwóch wygranych konfrontacji. Wyższość Melbestu musiało uznać Gryfpanthers. W skład najsilniejszej ekipy ligi wchodzą: Adrian Czyczyn, Gracjan Rybicki, Grzegorz Terlikowski, Rafał Janecki, Dariusz Kowalski, Grzegorz Małecki, Piotr Pura, Tomasz Rafiński, Łukasz Złoczowski, Adam Jażdżewski, Tomasz Rzepiejewski oraz Bartosz Kulik. Z wszystkich zespołów mistrzowskich to właśnie Melbest jest drużyną najmłodszą. Średni wiek gracza to 29 lat.

Tekst: Przemysław Sierakowski
Foto: Miastobasketu.com

Galeria zdjęć

Drużyna Melbestu Drużna Can Batlori Zespół Poskładanych

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook