Znacząco mniej tramwajów

21.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po cichu, bez żadnego komunikatu dla mediów, ZDiTM wprowadza od poniedziałku znaczące cięcia w kursowaniu tramwajów.

Dotyczą one np. linii nr 7 i 8, a linia nr 4 będzie kursować tylko pomiędzy godziną 7:00 a 17:00! Na liniach 7 i 8 w godzinach szczytu czyli pomiędzy 14:00 a 17:00, w ciągu godziny będzie aż po cztery kursy mniej. Nie ma komunikatu, czyli nie ma też oficjalnego powodu zmian. Jednak nie od dziś wiadomo, że w Tramwajach Szczecińskich po prostu brakuje ludzi do pracy. Średnio w roboczy dzień brakuje obsady na cztery składy tramwajowe. Ze źródeł związkowych wiadomo, że w TS pracę mogłoby natychmiast znaleźć 20 osób. 

Tyle samo osób w najbliższym czasie ma odejść na emeryturę bądź po prostu zmienić pracę na lepiej płatną. O złej sytuacji w TS wiadomo od wielu miesięcy. Niewiele dają kursy organizowane dla motorniczych. TS ratują się wysyłaniem ludzi z zaplecza, którzy mają uprawnienia do prowadzenia tramwajów lecz i tak kilka składów nie wyjeżdża z zajezdni z braku rąk do pracy. Dla pasażerów oznacza to konkretne utrudnienia. 

Wprowadzana po cichu zmiana w rozkładach jazdy, zmusza do zapoznania się z nowym grafikiem kursów jakie zamieszczono na stronach ZDiTM. W zakładce „rozkłady jazdy” należy kliknąć na link „rozkład obowiązuje od 24.10.2016”. 

 

   Jeszcze nigdy w taki sposób nie wprowadzano tak istotnych zmian w rozkładach jazdy bez powiadamiania mediów. Nie od dziś twierdzimy, że ZiTM kpi z pasażerów jak tylko może. Dziwne jest nie tylko to, że żadnej informacji nie ma, ale także i to, że sytuacja z brakiem ludzi z powodu niezbyt korzystnych płac, znana była już od kilku miesięcy. Praktycznie nie podjęto znaczących decyzji. Ludzie po prostu rezygnują szukając lepiej płatnych zajęć. Jak w tej sytuacji odbierać decyzję prezydenta miasta o nagrodach dla prezesów miejskich spółek? Odpowiedź pozostawiamy czytelnikom. 

EL

   Komunikat o zmianach w rozkładach jazdy pojawił się na stronach zditm w niedzielę przed południem.  Do wieczora nasza redakcja nadal go nie otrzymała. 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook