Zmienili rozkład jazdy

13.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od niedzieli 14 grudnia obowiązuje nowy, zmieniony rozkład jazdy pociągów.

Jest kilka istotnych zmian, które ułatwią podróż. Zanim wybierzemy się na dworzec warto sprawdzić w internecie co i jak się zmieniło w interesującej nas relacji. Bez przesiadki pojedziemy do Zielonej Góry, a w okresie szkolnym pojawi się dodatkowy pociąg do Poznania. Wszystkie składy pociągów InterRegio będą zatrzymywać się w Dolicach
 
Uruchomiony zostanie nowy pociąg relacji Choszczno - Szczecin Główny, który będzie odjeżdżać o 5.05 rano. Nowy pociąg będzie jechał bezpośrednio ze Szczecina do Poznania o godz. 13.50. Będzie kursować w okresie szkolnym.
 
W sezonie letnim uruchomiony zostanie weekendowy, przyspieszony pociąg na trasie Szczecin- Swinoujście. Czas podrózy ma wynieść 1godz. 25min. Pociąg ten będzie obsługiwany nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami wyposażonymi w gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, przewijaki dla niemowląt, bezpłatny dostęp do Internetu, ma być tez przyjazny dla niepełnosprawnych.
 
Zmienia się trasa dotychczasowego pociągu Białogard - Poznań Główny. Teraz jego relacja będzie wydłużona do Koszalina odjazd o 4:55. Uruchomiony zostanie nowy bezpośredni pociąg relacji Zielona Góra - Szczecin Gł. Będzie też nowy pociąg relacji Szczecin Gł. – Kołobrzeg przez Port Lotniczy Szczecin Goleniów, będzie odjeżdżał ze stacji początkowej o godzinie 18.53.
 
Praktycznie żadnych zmian nie wprowadziło PKP Intercity. Następna korekta rozkładu jazdy już za trzy miesiące.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.