Zmiany na przystankach

28.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przystanki komunikacji miejskiej zyskuja nowy wygląd. Bez wątpienia stają się bardziej estetyczne i nowoczesne.

W niepamięć odchodzą słupki z przywieszonymi rozkładami jazdy i koszami na odpadki. Szkoda tylko, że zmiany dotyczą na razie stu przystanków w wybranych rejonach miasta. Od kilku dni na przystankach pojawiają się małe słupki, na które przekładane są kosze. Znikają natomiast te duże słupy z tabliczkami.
Zmiany dotyczą 100 przystanków. Do połowy czerwca w wybranych miejscach znikną słupy, do których przytwierdzone są teraz kosze i rozkłady jazdy. Wszystkie informacje dla pasażerów pojawią się w gablotach wewnątrz wiat. Kosze natomiast będą zamontowane obok. Dzięki temu więcej miejsca zrobi się dla osób oczekujących na transport, wygodniejsze będzie także wsiadanie i wysiadanie z pojazdów.
Niebawem, w centrum miasta pojawią się także 43 kosze betonowe, dopasowane wizualnie do koszy, które były ustawiane w ramach miejskich inwestycji. Zamontowane zostaną na pl. Rodła, ul. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Armii Krajowej i na Rynku Siennym.
Nasze zdjęcia ilustrują nową szatę wiat, na których jest teraz naklejona nazwa przystanku i numery linii jakie dany przystanek obsługuje. Rozkłady jazdy są we wnętrzu. Mamy jednak drobną uwagę. Nie kwestjonujemy zasadności zmian, ale w wilgotne dni szyba gabloty z rozkładami jazdy potrafi mocno zaparować, a zimą oszronić. Odczytanie rozkładu jest wtedy niemożliwe.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.