Zmiany na liniach 61, 64, 91, 93 i C

26.02.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM przesłał komunikat o zmianach na kilku liniach, które zaczną obowiązywać od 1 marca.

1730 kursów dziennie, 24 linie autobusowe i 3 tramwajowe dają po zmianach możliwość wygodnego dotarcia do centrum miasta i poszczególnych miejsc na prawym brzegu Odry. Do ZDiTM wpłynęły uwagi i sugestie dotyczące zmian w siatce połączeń na prawobrzeżu, dzięki którym od 1 marca pojawią się pierwsze, drobne korekty.

Wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy linii 61, zakładający korektę czasów przejazdu oraz dostosowanie do zmian w siatce komunikacyjnej Prawobrzeża.

Na linii 64 wprowadzone zostają skomunikowania z linią 61.

W dni powszednie zostaje uruchomiony dodatkowy kurs linii 91 w relacji Zakłady Mięsne – Turkusowa o godz. 22:18.

Na linii 93 kurs o godz. 22:01 z Basenu Górniczego (we wszystkie dni tygodnia) zostaje wydłużony do przystanku „Jaśminowa ZUS”.

Na linii 81 zmieniony zostanie rozkład jazdy, tak aby był skomunikowany z linią 61. Jednocześnie skorygowany zostanie czas przejazdu.

Na linii C wprowadzone zostają następujące zmiany: w dni powszednie kurs o godz. 4:55 z Osiedla Kasztanowego przesunięty zostanie na godz. 4:50,w dni powszednie uruchomione zostaną dodatkowe kursy: o godz. 6:25 z placu Rodła i o godz. 7:05 z Osiedla Kasztanowego, we wszystkie dni tygodnia kurs o godz. 22:14 z Osiedla Kasztanowego przesunięty zostanie na godz. 22:02.

Wprowadzone zostają niżej wymienione zmiany nazw przystanków:

Dotychczasowa nazwa

Nowa nazwa

Cukrownia

Kwiatkowskiego

Dąbrowskiego

Plac Szyrockiego

Płocka Uniwersytet

Cukrowa Uniwersytet

Regalica

Most Gryfitów

Tor Regatowy

Kanał Leśny

Przystanki „Kwiatkowskiego” (dawny „Cukrownia”) „Szwoleżerów” i „Narutowicza” zostają przekwalifikowane na stałe.

Ciągle trwa badanie napełnienia pojazdów na niektórych liniach. Pod uwagę brane są zmiany tras i częstotliwości kursowania. Wszystko musi być jednak poprzedzone dokładnymi badaniami, korekty w jednym elemencie całości, jaką jest siatka połączeń, rodzą konsekwencje w innych.

Siatka połączeń była konsultowana z mieszkańcami, wpłynęło do nas ponad 700 ankiet. Odbyły się także spotkania z Radami Osiedli. Przy planowaniu rozwiązań komunikacyjnych na prawobrzeżu wzięto pod uwagę także potoki pasażerskie, napełnienie na liniach oraz ilość mieszkańców w danym rejonie.

Przypominamy, że inwestycja związana z budową pętli Turkusowa realizowana była jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Linie 2, 7 i 8 właśnie na ul. Turkusowej kończą swój bieg. W ramach prac budowlanych wykonane zostały 4 perony z przystankami autobusowymi, toaleta, 57 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych) oraz parking Bike & Ride — 3 wiaty ze stojakami rowerowymi. Przebudowano także układ dróg dojazdowych do pętli, w tym skrzyżowanie ulic Turkusowej i Jasnej. W okolicy powstały ścieżki rowerowe oraz ciągi piesze. Zamontowane zostało również oświetlenie, system monitoringu i biletomat.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook