Zmiany na kąpieliskach

23.01.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Choć do sezonu kąpieliskowego jeszcze dość daleko, to na kąpieliskach już zaczęły się prace modernizacyjne.

Jako jedne z pierwszych roboty wykonano w Dąbiu, gdzie dokonano wycinki dwunastu drzew. Nie wszystkim się to podoba, ale ZUK, który jest administratorem tego terenu tłumaczy, że taka była konieczność. – Wycięto dwanaście topoli, które nie były w dobrym stanie – mówi Andrzej Kus rzecznik ZUK. Te drzewa mają to do siebie, że w upały potrafią z nich odpaść spore konary, które mogą zagrażać bezpieczeństwu ludzi – przekonuje rzecznik. Niektóre drzewa były pochylone i mogły nawet kiedyś się powalić. Teraz Kąpielisko sprawia wrażenie „gołego”, ale po bokach zostało jeszcze kilka innych drzew, które mogą dać odrobinę cienia.
 
Kolejnym kąpieliskiem gdzie wykonywane będą różne prace to Dziewoklicz. Tu rozpoczęło się porządkowanie terenu. Ma to związek z przebudową kąpieliska, która wystartuje tuż po zakończeniu tegorocznego sezonu kąpielowego. Przez najbliższe tygodnie rozbierane będą zniszczone budynki, które kolidują z inwestycją. Zadaniem firmy MD Builders, jest uprzątnięcie około 20 wiat i domków. Po ich rozebraniu teren musi zostać pozostawiony w takim stanie, który pozwoli na rozpoczęcie właściwej przebudowy. Koszt porządkowania to około 90 tysięcy złotych brutto.
 
Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku, rozpocznie się przebudowa szczecińskich kąpielisk. Prace nie będą powodowały utrudnień w trakcie sezonu kąpielowego. Wystartują po jego zakończeniu. Pierwszy etap pochłonie 10 milionów złotych. Przebudowa kąpielisk rozpocznie się od wykonania najważniejszych rzeczy. Później, sukcesywnie, dokładane będą kolejne. I tak: w Dąbiu rozbudowane zostaną instalacja wodociągowa, energetyczna, pojawi się więcej oświetlenia. Wybudowane zostanie podłączenie do kanalizacji sanitarnej i w końcu będzie można zapomnieć o opróżnianiu istniejącego tam szamba. Powstaną nowe sanitariaty, przebudowane zostaną chodniki. Przy plaży będzie remont istniejącego placu, pojawią się na kąpielisku stoły do szachów, stoły piknikowe, nowe ławki, nowy plac zabaw dla dzieci.
 
Na Dziewokliczu podobnie będą nowe przyłącza i oświetlenie. Pojawi się pływający pomost dla służb ratowniczych. Powstaną pawilony z sanitariatami, również dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z maleńkimi dziećmi. Będzie nowe ogrodzenie kąpieliska, nowy pawilon z kasami, pomieszczeniem gospodarczym i zadaszeniem. Parking dla rowerów, place zabaw: dla dzieci najmniejszych oraz dla dzieci starszych.
 
EL
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.