Zmiany na Łubinowej

01.03.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na ulicy Łubinowej zmieniła się lokalizacja przystanku autobusu miejskiego.

W związku z trwającą przebudową ulicy, przystanek Łubinowa kierunek osidle Bukowe, został przeniesiony około 200m wcześniej. Ma to szczególne znaczenie dla osób udających się na zajęcia rehabilitacyjne w ośrodku na osiedlu Majowym. Po prostu wydłużyła się droga dojścia do Centrum Rehabilitacji. Dla ludzi z problemami ruchowymi ma to oczywiście znaczenie, ale miasto zapewnia, że roboty związane z przełożeniem instalacji podziemnych w rejonie tego przystanku zostaną przeprowadzone jak najszybciej. Opodal tymczasowgo przystanku Łubinowa jest przejście dla pieszych na stronę osiedla Majowego, a tu jest już wyremontowano dawną poniemiecką ulicę, gdzie tzw. kocie łby zastąpiono równą kostką brukową.
 
Modernizacja ulicy Łubinowej powinna się zakończyć w tym roku, chociaż z powodu pandemii zanotowao niewielkie opóźnienie. Po przebudowie ulica będzie nowoczesną arterią łączącą duże osiedla Prawobrzeża. Po obu stronach będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowee oraz uliczne oświetlenie.
 
Obecnie przy przejsciu dla pieszych trwa wymiana podziemnych instalacji, co wiąże się z głębokimi wykopami. Ruch uliczny odbywa się wahadłowo i jest sterowany ręcznie. Radzimy tu szczególnie uważać i zdecydowanie zwolnić. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 30km/h.
 
AGA

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook