Zmiany komunikacyjne na Prawobrzeżu

30.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Zmiany komunikacyjne od jutra na Prawobrzeżu

Od 1 października inne kursy obierają autobusy na Prawobrzeżu. Główne zmiany dotyczą linii 73 i D.

Linia 73 D i Z zostanie podzielna na linię 73 i 873.

 
Linia 73 kursować będzie na na trasie Basen Górniczy – Zdroje – Płonia – Zdunowo – Wielgowo Autostrada. Przystanek końcowy zostanie zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Tczewskiej i drogi prowadzącej do Dunikowo Business Park.
Linia 873 kursować będzie na trasie Basen Górniczy – Dąbie – Elbląska. Autobusy tej linii na trasie Basen Górniczy – Plac Słowiański pojadą tak jak autobusy linii 56 a następnie ul. Tczewską, gdzie zatrzymają się na przystankach “Tczewska” , “Elbląska”. Powrót w kierunku Basenu Górniczego następować będzie ul. Warmińską ( na wysokości posesji 28 zlokalizowany będzie przystanek). Linia 873 zatrzyma się także na przystanku “Jugosłowiańska” zlokalizowanym na ul. Goleniowskiej. 
 
Pasażerowie posiadający bilety miesięczne i wielomiesięczne na linię 73 uprawnieni są do korzystania z linii 873 a także:
linii 79 na odcinku Balińskiego nż – Basen Górniczy,
linii 64 na odcinku Zdroje Krzyżówka – Jugosławiańska,
linii 77 na odcinku Wiosenna – Jugosłowiańska,
 
Dodatkowo linia 73 na przystanku „Wiosenna” (kierunek Wielgowo Autostrada) zostanie skomunikowana z autobusami linii 77 jadącymi od strony Osiedla Kasztanowego w dni powszednie od godziny 6:24 do 13:55. 
Jednocześnie od wtorku 1 października zmieniona zostanie organizacja komunikacji miejskiej na ul. Struga. W związku ze zmianą lokalizacji przystanków na jezdniach wspomagających ulicy Struga między przystankami „Wiosenna” i „Zwierzyniecka” zmienione trasy dla linii 73, 79 i G.
 
Linia 73 kursować będzie południową (wyjazdową z miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna” – zlokalizowane przy skrzyżowaniu z ulicą Botaniczną,
„Struga nż”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 72.
 
Linia 79 kursować będzie wg nowego rozkładu jazdy, północną (wjazdową do miasta) jezdnią wspomagającą ulicy Struga w obu kierunkach. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach:
„Botaniczna”– zlokalizowane w pobliżu posesji nr 31a/31b,
„Struga nż” (w kierunku Wiosennej) – zlokalizowany w dotychczasowej zatoce za skrzyżowaniem z ulicą Pomorską.
 
Linia pospieszna G w obu kierunkach kursować będzie z pominięciem przystanku „Botaniczna” 
RC
zditm.szczecin.pl
 

Galeria zdjęć

Zmiany komunikacyjne od jutra na Prawobrzeżu

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.