Złośliwość czy fatum?

25.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trudno komentować fakty, które bardzo zaskakują.

Tak jest z organizacją i budową Szczecińskiego Sytemu Wypożyczalni Rowerów Miejskich. Póki co, systemu nie będzie! W piątek miała być  podpisana umowa na Szczeciński Rower Miejski. Jednak zwycięzca przetargu – warszawska firma, w ostatniej chwili zrezygnowała bez podania uzasadnienia.

Przetarg na organizację systemu roweru miejskiego wygrała w marcu firma Enigma–Systemy Ochrony Informacji z Warszawy. Inne firmy uczestniczące w przetargu złożyły odwołanie, ale protest został odrzucony. Organizację całego systemu wypożyczalni powierzono Spółce Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która teraz będzie rozmawiać z kolejną firmą, która zajęła drugie miejsce w przetargu, BikeU. Jej przedstawiciele zadeklarowali, że są zainteresowani realizacją projektu.

Według założeń, zwycięska firma miała dostarczyć 33 stacje, wyposażyć je w 505 stojaków i 360 rowerów. Miała też być uruchomiona strona internetowa SRM, a stanowiska wyposażone w sprzęt do obsługi i kontroli systemu. Mieli też być przeszkoleni pracownicy w obsłudze, serwisowaniu i zarządzaniu SRM.

Wprawdzie nikt nie mówi, że projekt roweru miejskiego upadanie, ale pewne, że będzie dość opóźniony. Nie wiadomo czy uda się z nim wystartować jeszcze tego lata. Nad całą sprawą zawisło jakby fatum, być może z powodu okłamania mieszkańców Prawobrzeża i ukrycia, że tu wypożyczalni nie będzie, a następnie enigmatyczne zapewnianie, że będzie później, bez określania terminu. Na razie roweru do wypożyczenia nie będzie.

Zamieszczamy zdjęcie z miasta, gdzie taki system już dobrze funkcjonuje, z Wrocławia, a nam pozostaje oczekiwać, że i u nas kiedyś będzie podobnie. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.