Zlikwidują WC – blaszak

08.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Fetor i ogólny bałagan, tak wygląda jeden z blaszanych garaży przy ulicy Koszarowej w Dąbiu.

Garaż jest w takim stanie, że woła o likwidację, co zresztą wkrótce nastąpi. Miejscowa żulia urządziła sobie przy jednej ze ścian, toaletę publiczną! – Nie krępują się niczego, napiją się piwa i sikają na ścianę tego blaszka – mówi jedna z mieszkanek pobliskiego bloku. Patrzą na to dzieci idące z pobliskiej szkoły. Mocz wyżarł już połowę ściany i pora wreszcie zrobić z tym porządek – dodaje.

Jak wygląda WC-blaszak, najlepiej ilustruje to nasze zdjęcie. Rada Osiedla Dąbie wystąpiła do straży miejskiej z wnioskiem o likwidację przerdzewiałego blaszka. Jak się dowiadujemy jest on wykorzystywany jako sładzik papierów, nie jest miejscem garażowania auta. 

Straż MIejska Oddział Prawobrzeże wystąpiła z wnioskiem do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami o natychmiastową likwidację garażu i uprzątnięcie terenu. - WGN podejmie teraz stosowne działania i jeśli się uda, blaszak – toaleta zostanie zlikwidowany jeszcze przed świętami - mówi Michał Domański naczelnik SM/O Prawobrzeże. Miejscowy „kwiat” towarzystwa spod chmurki, straci „schowane” miejsce do libacji.

A swoją drogą, to najlepiej świadczy o potrzebie wybudowania w Dąbiu szaletu publicznego. Nic nie usprawiedliwia pijaczków, którzy upojeni chmielakiem muszą znaleźć miesjce gdzie mogliby załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Z pewnością jednak nie pod ścianą blaszka, który nie wytrzymał żrącego działania moczu.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.