Zimowy Rajd Klubu Kniejołaza

17.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Zimowa aura nie będzie towarzyszyć XVI Rajdowi Klubu Kniejołaza lfot. www.bukowa.szczecin.pl

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny rajd Klubu Kniejołaza. Będzie to 16 edycja, a rozpocznie się ona w sobotę, 22 lutego, o godzinie 13.

Już 22 lutego odbędzie się XVI edycja Rajdu Klubu Kniejołaza

Już 22 lutego odbędzie się XVI edycja Rajdu Klubu Kniejołaza

Zima za naszymi oknami, w tym roku jest wyjątkowo wyrozumiała. Ciepłe powietrze, które utrzymuje się w Polsce nie pozwala rozwinąć skrzydeł obecnej porze roku. Dla fanów zimowych szaleństw nie są to dobre informacje. Z drugiej strony, tym razem, drogowcy nie zdążyli (jeszcze) zostać zaskoczeni.

 Klub Kniejołaza również nie zapadł w sen zimowy i już w najbliższy weekend zorganizowany zostanie rajd w Puszczy Bukowej. Oto krótka informacja zachęcająca wszystkich zainteresowanych do wzięcia w nim udziału:

" Zima w Puszczy Bukowej jest pełna tajemnic, a dostęp do nich mają tylko nieliczni śmiałkowie. Jedną z tych leśnych tajemnic chciałby odkryć przed Tobą Klub Kniejołaza podczas XVI Zimowego Rajdu Kniejołaza.
Jelenie, bobry, kumaki … różnorodność mieszkańców Puszczy Bukowej jest imponująca. Wraz z Klubem Kniejołaza poznaj ich codzienne rytuały, które służą przetrwaniu zimy w leśnej głuszy. Pogłębiaj z nami wiedzę na temat rozpoznawania tropów zwierząt, ich siedlisk rozrodu i zimowania. Podczas wspólnej wędrówki po puszczy poznasz ciekawostki z życia zwierząt, tych znanych i tych mniej znanych, podziwiając przy okazji niepowtarzalny krajobraz wzgórz i wąwozów Puszczy Bukowej. W trakcie wycieczki przewidziane jest ognisko warto zatem zabrać prowiant, nóż oraz ciepłe napoje. Psy należy prowadzić na smyczy. Każdy uczestnik rajdu na czas jego trwania ubezpiecza się we własnym zakresie. Dzieci i młodzież szkolna - pod opieką osoby dorosłej. Powrót nastąpi o zmroku - zaleca się zabranie ze sobą latarki."

XVI Zimowy Rajd Kniejołaza rozpocznie się o godzinie 13 (15min wcześniej zbiórka na pętli A, os. Bukowe), 22 lutego. Trasa to około 11 km, planowany koniec to godzina 18.

RC

Galeria zdjęć

Zimowa aura nie będzie towarzyszyć XVI Rajdowi Klubu Kniejołaza lfot. www.bukowa.szczecin.pl Już 22 lutego odbędzie się XVI edycja Rajdu Klubu Kniejołaza

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.