Zielony stadion

04.09.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kibice,ale i wszyscy mieszkańcy mogą się cieszyć, że nowy stadion coraz bardziej przypomna obiekt z nazwy.

Płyta główna Stadionu Miejskiego znów jest zielona. Piłkarze przetestują nową murawę podczas najbliższej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na obiekcie przy ul. Twarowskiego nieustannie rośnie trybuna wschodnia, toczy się też szereg prac na bocznych boiskach i przy zagospodarowaniu terenu. Po wykonaniu niezbędnych prac instalacyjnych układanie trawiastej nawierzchni trwało kilka dni. Nowa murawa to tzw. hybryda, czyli połączenie włókien syntetycznych i naturalnych. Obecnie to najbardziej zaawansowany i najlepszy jakościowo produkt na rynku. Po raz pierwszy na nowej płycie piłkarze Pogoni Szczecin zagrają 13 września br. Na boiskach treningowych nr 3, 5 i 6 gotowa jest już warstwa wegetacyjna

Na trybunie wschodniej trwają prace żelbetowe, a na łuku południowo-wschodnim rozpoczęto roboty murarskie i posadzkarskie. Na terenie kompleksu coraz bardziej zaawansowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu. Na placach przy stadionie układane są płytki betonowe, a na drodze od ul. Witkiewicza położono już warstwę ścieralną.

W najbliższym czasie kontynuowane będą prace przy elewacji stadionu, roboty wykończeniowe i instalacyjne na trybunie zachodniej i południowej w szczególności w pawilonach wraz z uruchamianiem poszczególnych instalacji. Wewnątrz budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży toczyć będą się prace wykończeniowe.

Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum: Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. J. Nadzór sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook