Zejdź do schronu

17.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś Europejska Noc Muzeów.

Zanim zaprosimy czytelników do odwiedzenia kilku miejsc w Szczecinie, chcemy zauważyć, że na Prawobrzeżu mamy takie miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Tu można obejrzeć wiekowe rozpadające się rudery i takie same drogi, w dodatku nie trzeba zarywać nocy bo mamy to na co dzień. O tym będzie poniżej.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, po raz pierwszy obejrzeć można będzie potężny schron znajdujący się pod Urzędem Miasta.  

Europejska Noc Muzeów zostanie zorganizowana w naszym mieście już po raz dziewiąty. W tym roku do akcji włączył się także Urząd Miasta. 17 maja, w trakcie Europejskiej Nocy Muzeów, gmach Urzędu Miasta będzie otwarty dla wszystkich zwiedzających. Tego dnia, od godziny 20.00 możliwe będzie zwiedzanie schronu znajdującego się pod szczecińskim magistratem. Szerokiej publiczności schron udostępniony zostanie po raz pierwszy.

Schron znajdujący się pod Urzędem Miasta zajmuje powierzchnię około 700m2,  z czego 400m2 to powierzchnia użytkowa. Jednocześnie jest w stanie pomieścić około 500 osób. Pomieszczenie wyposażone zostało w instalację filtro-wentylacyjną (2 urządzenia filtro-wentylacyjne o łącznej wydajności 1800m3) oraz własne źródło energii. Na potrzeby jego użytkowników zgromadzono tam zapas wody pitnej – 10 zbiorników o pojemności 1000 litrów każdy. Wejście do schronu zabezpieczają drzwi hermetyczno-ochronne.

Wszyscy zainteresowani odkryciem nieznanego dotąd oblicza Urzędu Miasta, powinni pojawić się w sobotę 17 maja o godzinie 20.00 przy bramie wjazdowej do gmachu urzędu od ulicy Felczaka. Zwiedzanie obiektów odbędzie się w grupach 10-15 osobowych, co dwadzieścia minut. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 23.00.

My proponujemy także obejrzeć rudery przy ulicy Cichej, Oficerskiej i Lekarskiej w Dąbiu, a także murszejące budynki przy Batalionów Chłopskich i w Podjuchach. Muzealna jest też ulica Wiosenna, której nawierzchnia pochodzi z XIX wieku. 

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.141.200.180). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook