Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

26.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To już koniec! Dziś w większości szkół podstawowych pożegnano absolwentów szóstych klas.

My gościliśmy w SP nr 23 im. Mariusza Zaruskiego. W uroczystości uczestniczyli pionierzy Dąbia, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Osiedla, nauczyciele i rodzice absolwentów. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odegraniu hymnu państwowego, głos zabrała pani Barbara Bachanek – Jóźwiak dyrektor szkoły. – Dziś opuszczacie nasze mury i wkrótce przekroczycie progi gimnazjów. Niezapominajce skśd wasze korzenie, gdzie lepiej lub gorzej przychodziła wam wiedza i umiejętności – mówiła pani dyrektor. A nie było źle z tą wiedzą gdyż wniki sprawadzianów okazały się bardzo dobre. Młodzi brali też udział w wielu konkursach i olimpiadach zajmując czołowe miejsca. Zachęcała by młodzież była wierna dewizie patrona szkoły, który mówił, że trzeba być hardym jak granit, a dusze trzeba mieć głęboką jak morze. Jesteście 68 rocznikiem absolwentów w 70-letniej historii najstarszej na Prawobrzeżu szkoły - dodała dyrektor. W imieniu dyrekcji i nauczycieli, pani dyrektor życzyła uczniom dobrych efektów w nowej szkole. Życzenia udanych wakacji złożył też ksiądz wikariusz Łukasz Wdowczyk. 

Następnie poczet sztandarowy został przekazany przedstawicielom klas piątych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar. Po jego przekazaniu nastąpił miły moment wręczenia wyróżnień najlepszym uczniom. Oprócz odznak wyróżniający się otrzymali nagrody i upominki.

Podziękowania otrzymali też przedstawiciele firm i Rady Osiedla. To oni wspierają szkołę na co dzień i w różnych działaniach.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Wracajcie cali i zdrowi i z nowymi siłami do pracy jaka czeka was już od 1 września. Tego samego życzymy też nauczycielom.  

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.